Alaşehir haberleri

Manisa için meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı!

Hava Sıcaklığı: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar: Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar; öğle saatlerine kadar fırtına (60-80 km/s), kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esecek. Uyarılar KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, […]

Meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge geneli parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Manisa, Çanakkale ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (30-60 kg/m2), Aydın’da çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor.

Manisa için meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: bölge geneli parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde iç kesimler pus yer yer sisli geçecek. Sabah saatlerinden itibaren Edremit körfezi ve İzmir’in batı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yarın sabah saatlerinde itibaren kuvvetlenerek güney yönlerden fırtına (50-70km/s) şeklinde esecek.

Çocuklar öldükten sonra okul kantinlerinde ‘şırınga’ denetimi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bulunan eğitim kurumlarında “şırınga” denetimi yapıldı. Ankara ve Diyarbakır’da 2 çocuğu ölümüne neden olan şırınga şeklindeki çikolata Alaşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi. Ekiplerce yapılan denetimlerde okullarda şırınga şeklindeki çikolatanın satılıp satılmadığı denetlendi.