Alaşehir haberleri

Manisa’da Takla Atan Otomobil Kanala Düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 3 çocuk babası 71 yaşındaki yaşlı adam bağından evine doğru otomobiliyle seyir halindeyken bir anlık dikkatsizliği sonucu sulama kanalına uçtu. Takla atarak kanala düşen ve burun üstü saplanan otomobilden burnu bile kanamadan kurtulan yaşlı adam kendi imkanlarıyla araçtan çıkmayı başardı.

Engelli Torunlarını Beklerken Kursiyer Oldular

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde rehabilitasyon merkezi öğrencisi engelli torunlarını beklerlerken kursa katılan nineler el sanatları kurslarında bir taraftan kendilerini geliştirirken, torunlarının etkinliklerine de eşlik ediyor. Torun sevgisinin bambaşka bir duygu olduğunu anlatan nineler, torunları sayesinde kursiyer olduklarını söyledi.

Manisa’da Avşar Baraj Gölünde Kaybolan Genç Kadının Cesedi Bulundu!

Manisa’nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinin arasında bulunan Afşar Baraj Gölüne serinlemek için giren 33 yaşındaki Serpil Dayan’ın cansız bedeni yaklaşık 4 saat sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi Sualtı ekibi tarafından bulundu. Talihsiz kadının cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Alaşehir Devlet Hastanesine kaldırılırken, erkek arkadaşı da gözaltına alındı.

Manisa’da Öğrenciler Okul Bahçesinde Sebze ve Tavuk Yetiştirip Okula Gelir Sağlayacaklar

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Killik Mahallesindeki Şehit Hüdaverdi Özkan Ortaokulunun bahçesinde kendi sebzelerini yetiştiren öğrenciler şimdi de organik tavuk yumurtası projesini başlatarak okulda gezen tavuk yetiştirecekler. Organik sebzelerin yanı sıra organik tavuk yumurtası üretimine de başlayacak olan öğrenciler tarımsal yönden de kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, ürünlerin satışından elde edilecek gelirle de okullarına katkı sunmuş olacaklar.