Alaşehir haberleri

TÜİK Manisa’nın Yeni Nüfusunu Açıkladı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Manisa’nın nüfusu geçtiğimiz yıla göre 10 bin 968 kişi artarak 1 milyon 440 bin 611 kişi oldu. Manisa’nın En fazla nüfusu artan ve azalan ilçelerinin hangileri olduğu açıklandı.

Manisalı Depremzedeler Güne Yağmurla Uyandı!

Manisa’daki depremin ardından çadırlarda yaşamak zorunda kalan vatandaşların, güne yağmurla uyandı. Manisa’da dün gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur, deprem nedeniyle çadırlarda yaşamak zorunda kalan depremzedeler, yağmura rağmen çadırlarda yaşamlarını sürdürüyor.

Alaşehirliler Depremzedeler İçin Kan Bağışında Bulundu!

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrasında Kızılay’ın kan ihtiyacını karşılamak üzere, Manisa’nın Alaşehir ilçe Belediyesi ve Kızılay’ın ortaklaşa olarak düzenlediği depremzedelere kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Alaşehirli vatandaşlar tarafından kan bağışı kampanyasına yoğun bir ilgi gösterildi.

Yaşadıkları Korkuyu Gözyaşlarıyla Anlattı

22 Ocak Çarşamba günü saat 22.22’de merkez üssü Akhisar Musalar Mahallesi olan 5.4 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören ve çadırlara yerleştirilen vatandaşlar, bugün saat 14:26’da merkez üssü Kırkağaç ilçesi Karakurt Mahallesi olan depremin ardından vatandaşlar büyük panik yaşadı, yaşadığı korkuyu göz yaşları içerisinde anlattı.