Büyükşehir haberleri

Manisa’da Tek Yürek Oldu Elazığ’a Destek Verdi!

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de sularında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası,tüm Türkiye’den buraya yardım malzemeleri gönderilmeye başlandı. Manisa AFAD İl Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belesiyesi tarafından deprem bölgesine su geçirmez battaniye, katlanabilir yatak, Bebek bakım seti, bot, mont ve ayakkabıdan oluşan ihtiyaç malzemelerinin sevkıyatı yapıldı.

Manisa’nın Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a Gidiyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma ekipleri, Tunceli’de kayıp olan Üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun arama kurtarma çalışmalarına katılmış ve oradaki işlerini tamamlayan ekip geri dönüşleri esnasında Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremde yıkılan binalar altında kalan vatandaşları kurtarma operasyonlarına destek olmak için, Kayseri’den dönerek Elazığ İline yola çıktılar.

Manisa’nın Karla Mücadele Sınavı Devam Ediyor!

Manisa’da son yılların en çetin kış şartlarının yaşandığı yüksek kesimlerinde kar yağışları hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, 7 gün 24 saat teyakkuz halinde çalışarak, kar küreme çalışması ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyor. Vatandaşların yollarda her hangi bir olumsuzluktan etkilememesi için çalışmalarını sürdürüyor.