Büyükşehir haberleri

Selendi’de karla mücadele devam ediyor!

Selendi de yoğun kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarına Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı tarafından soğuk kış günlerinde hayvanların aç kalmaması için doğaya yem bırakıldı. Yüksek kesimlere yağan kar nedeniyle kapanan yollarda Manisa Büyükşehir Belediyesi ve karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir kar teyakkuzuna geçti

Manisa’da hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışına karşı Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri harekete geçti. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve günlük hayatlarını normal bir şekilde sürdürebilmeleri için seferber olan ekipler, kar yağışının etkili olduğu yerlerde kar küreme çalışması gerçekleştiriyor.

İşaret dili eğitimini başarıyla tamamladılar

Engelli vatandaşlara ulaşımı kolaylaştırmak adına önemli çalışmalara imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, personeline yönelik başlattığı 10 günlük işaret dili eğitimini tamamladı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan itfaiye personeli, düzenlenen törenle belgelerini aldı.

Manisa’da spor tesisleri 7/24 açık olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde vatandaşların spora erişimini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen uygulama ile Manisa’daki spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde 7 gün 24 saat esasına göre ücretsiz hizmet verilecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, her yaştan insanı sporla buluşturma hedefleri doğrultusunda 17 ilçede bulunan tüm spor tesislerini 7/24 halkın hizmetine açtıklarını söyledi.