Büyükşehir haberleri

Manisa İtfaiyesinden hastanede yangın eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesinde yangın ve bina tahliye tatbikatı gerçekleştirdi. Temel yangın eğitimi ile başlayan tatbikatta olası yangın halinde yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Yeşilay Kitap Kafe’de fotoğraf konuşuldu

Manisa Fotoğraf Derneği Başkanı Nazmi Çaykara tarafından, Yeşil Kitap Kafe’de “Siyah-Beyaz Hayatlar” adlı fotoğraf söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşiye, Manisa Fotoğraf Derneği, Manisa Yeşilay Şubesi ve Spil Dağcılık Spor Kulübünün üyeleri katkı sağladı.

Başkan Ergün'den, MHP lideri Bahçeli’ye geçmiş olsun ziyareti

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Ankara’da bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre tedavi gören MHP lideri Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Ergün çifti, Bahçeli’ye sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

Turgutlu Belediye Başkanı Akın'dan, Büyükşehir Belediyesine sitem!

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 6 aylık faaliyet raporunu açıkladı. Aldıkları tedbirlerle belediye bütçesinde 3 milyon TL tasarruf sağladıklarını kaydeden Başkan Akın artık belediye personelinin maaşlarını zorlanmadan ödeyebildiklerini söyledi. Tasarruf moduna geçtiklerini ifade eden Çetin Akın, "Vatandaşlarımızla omuz omuza bu kenti yönetiyoruz. Yatırımların önünü açmak için her türlü çabayı gösteriyoruz" dedi.

Büyükşehirden öğrencilere uyarı! son gün 31 Ekim

1 Haziran 2018-1 Haziran 2019 tarihleri arasında ve öncesinde Manisakart'ını alan ve toplu taşıma araçlarının indiriminden faydalanan öğrenciler için yıllık vize yenilemesi başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan duyuruda, öğrencilerin toplu ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmesi için vize işlemini 31 Ekim tarihine kadar yaptırmaları gerektiği belirtildi.

Ayakkabı sektörü Manisa’da buluşuyor

Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı (MAYFU)’nın 6’ncısı, 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde açılıyor. Ayakkabı sektörünün temsilcilerini bir araya getirecek olan fuar halka kapalı olacak.