Demirci haberleri

Yunanistan’da Esaret Altında Öğrendiği Çancılığı Manisa’dan İhraç Ediyorlar…

Balkan Savaşı sırasında Yunanistan’da esir düştükten sonra orada çan yapımını öğrenen ’Çancı Hafız’ın, 3. kuşak torunları, dede ve babalarından öğrendikleri çancılık mesleğini geliştirerek bir zamanlar dedelerinin esir düştüğü Yunanistan’a şimdi çan ihraç ediyor. Soyadı Kanunu ile birlikte ’Çancı’ soyadını da alan aile, Türk çanlarını Avrupa’ya yetiştirmek için gece-gündüz çalışıyor.

Manisa’da 50 Senedir Kazalara Neden Olan Virajlarda Genişletiliyor

Asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de uzun yıllardır yapılmayan çalışmaları bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Ahatlar Mahallesinde yaklaşık 50 yıldır çözülemeyen ve vatandaşlar için tehlike oluşturun viraj sorunlarını ortadan kaldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sayık mahallesinin de 1995 yılından bu yana asfalt görmeyen yolunu asfaltla buluşturacak.

Büyükşehir Demirci’de 30 Kilometrelik Güzergahta Asfalt Çalışmalarına Başladı

Yeni asfalt sezonuna güçlü bir şekilde hazırlanan Manisa Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Demirci’de de çalışmalara start verilirken, Ahmetler, Ahatlar, Sayık, Köylüce mahalleleri ve bağlılarıyla birlikte 10 mahallenin ulaşımın sağlandığı 30 kilometrelik güzergahlarda asfalt çalışmalarına başlandı.