Gölmarmara haberleri

Arıcılık Eğitimi Manisa’nın Çeşitli İlçelerinden Çok Sayıda Kursiyerin Katılımıyla Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Gölmarmara ilçesine bağlı Hıroğlu Mahallesi’nde hayata geçirilen Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’nde, uygulamalı ana arı ve arı sütü eğitimi, Manisa’nın çeşitli ilçelerinden çok sayıda kursiyerin katılımıyla başladı. Yaklaşık 2,5 ay sürecek eğitim kapsamında kursiyerlerin, ana arının ve arı sütünün tüm üretim aşamalarını uygulamalı olarak öğrenecekleri belirtildi.

Gölmarmaralı Muhtarlar Asfalt Çalışmalarından Memnun Kaldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Gölmarmara’ya bağlı Ozanca, Kayaaltı, Değnekler ve Tiyenli Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti. Gölmarmara ziyaretinde bölgede yapımı tamamlanan 12 kilometrelik asfalt çalışması yerinde incelenirken, mahalle muhtarları da gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Gölmarmara Yollarını Yeniliyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından, Gölmarmara-Ozanca-Değnekler-Kayaaltı-Tiyenli hattında sathi kaplama çalışmasına başladı. 12 km güzergâhta yapılan çalışmanın ardından mevcut yolda trafik güvenliği sağlanacak, ulaşımda konforu arttırılacak.