Gölmarmara haberleri

Akhisarlı Öğrencilere Arıların Dünyası Tanıtıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilköğretim düzeyindeki öğrencilere arıların dünyasını tanıtmak amacıyla hayata geçirilen ‘Çalışkan Arılara Merhaba’ projesi kapsamında Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulu ve İstiklal Şehit Mustafa Çürük İlkokulu öğrencilerine arı dünyası farkındalık eğitimi verildi.

Büyükşehir’in Ürettiği İlk Ana Arılar Üreticilerle Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Gölmarmara ilçesi Hıroğlu Mahallesi’nde hizmete alınan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’nin kendi üretimi olan ilk ana arılar, üreticilerle buluştu. 47 üreticiye 470 ana arının dağıtıldığı törene katılan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, üretim gerçekleştikçe ana arı dağıtımlarının peyderpey yapılacağını belirterek, arıcılar için yeni projeler hazırladıklarını da müjdeledi.

Manisa’da Yüzde 75 Hibeli 500 Adet Damızlık Koçun Dağıtımına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli olarak 500 adet damızlık koçun dağıtımına başlandı. Akhisar Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen ilk dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katılım sağladı.

Gölmarmaralı Şehitler Dualarla Anıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehit düşen Jandarma Er Nedim Ceylan ve Piyade Onbaşı Adnan Ceylan’ı, şehadetlerinin yıldönümü dolayısıyla mevlit ve pilav hayrıyla andı. Şehit aileleri ile yakından ilgilenen ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle andı.

Gölmarmaralı Şehitler Dualarla Anıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde şehadetinin 31. yılı olması dolayısıyla Ali Rıza Akbaş, şehadetinin 29. yılı olması dolayısıyla Özcan Yıldız ve şehadetinin 39. yılı olması dolayısıyla Turan Geçkalmış adına mevlit okutarak pilav hayrında bulundu. Şehit aileleri ve yakınları, anma programı nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Başkan Ergün, Ozanca’ya Çıkarma Yaptı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gölmarmara programı kapsamında Ozanca mahallesini ziyaret etti. Ozanca mahallesinde büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Ergün, Alt ve üst yapısıyla modern bir görünüm kazanan Ozanca’ya güncel rakamlarla 50 milyonu aşan yatırımların hayırlı uğurlu olmasını diledi.