Gölmarmara haberleri

Başkan Ergün, Gölmarmara Ziyaretinde Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları ve hizmetleri yerinde incelemek ve bir takım programlara katılmak için Gölmarmara ilçesine ziyarette bulundu. Atatürk Mahallesi 6 Eylül Meydanı’nda mahalle muhtarları tarafından karşılanan Başkan Ergün, esnafları ziyaret ederek hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Manisa’da Arı Üreticisine Önemli Bir Destek Sağlayacak Olan Ana Arı Üretim Merkezi Hizmete Açıldı!

Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında rekor bir bütçeyi tarım ve hayvancılığa ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticiye önemli bir destek sağlayacak olan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’ni hizmete sundu. Açılış töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Merkezimizde uygulamalı temel arıcılık eğitiminin verilmesinin yanı sıra uygulamalı ana arı üretimi yapılarak Manisalı arıcılarımıza genç ana arı dağıtılarak kolonilerinin verimini arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Başkan Ergün, Gölmarmara’da Hayır Alanını Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gölmarmara Hıroğlu Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre ve parke taşı düzenlemesi yapılan hayır alanını ziyaret etti. Alanda, Çetin ailesinin yaptığı hayır yemeğini de ziyaret eden Başkan Ergün, yapılan hayrın Allah katında kabul olmasını diledi.

MASKİ Vatandaşları Uyardı! “Dere Yatakları Çöplük Değildir”

İl genelinde dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli Mahallesi’nde 1.5 kilometrelik temizlik çalışması gerçekleştirdi. Dereye atılan molozlar ve çöpler çıkarılarak derenin akışı sağlıklı hale getirildi. MASKİ yetkililerinden bir kez daha ‘Dere yatakları çöplük değildir!’ uyarısı yapıldı.

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.