Köprübaşı haberleri

Köprübaşılı Üreticilerin Kullanımına Sunulan Tarım Makineleri Hizmet Vermeye Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde satın alınan ve Köprübaşı Ziraat Odası işbirliğiyle Köprübaşılı üreticilerin kullanımına sunulan mobil buğday-arpa selektör makinesi ve katı gübre dağıtma makinesi, Köprübaşı’na hizmet vermeye başladı. Desteklemeler nedeniyle Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür eden üreticiler, mahalle muhtarları ve Ziraat Odası Yönetimi, üreticilerin artık hem daha kaliteli hem de daha verimli ürün alabileceğini ifade ettiler.

Yüzde 75 Hibe Destekli 118 Damızlık Koç, 3 İlçede Üreticilere Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibe destekli olarak 118 damızlık koç Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan hayvan yetiştiricilerine teslim edildi. Projelerin katlanarak devam edeceğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ düsturu ve Cengiz Başkanımızın talimatıyla kırsal kalkınmaya ayırdığımız 130 milyon lirayı Allah nasip ederse yılsonuna kadar projelere aktararak sizlerle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’den Çilek Üreticilerine Malç Naylonu Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması, üretimin artmasını sağlamak amacıyla üreticilere yönelik verdiği desteği arttırarak devam ettiriyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun katılımıyla Köprübaşı ilçesinde düzenlenen törenle 80 çilek üreticisine üretimde kullanılacakları 80 top malç naylonu dağıtımı yapıldı.

Büyükşehir’den Köprübaşılı Şehit İçin Mevlit ve Pilav Hayrı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı ilçesinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehit düşen Piyade Er Şenol Uçtu’yu, şehadetinin 38. yıldönümü dolayısıyla mevlit ve pilav hayrıyla andı. Şehidimizin ailesi ile yakından ilgilenen ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehidimizi rahmetle andı.