Kula haberleri

Manisa’da Hafif Ticari Araç Benzin İstasyonuna Çarptı: 1 Yaralı!

Manisa’nın Kula ilçesinde kontrolden çıkan hafif ticari araç, bir benzin istasyonunun giriş kısmına çarpıp takla attı. Kazada yaralanan sürücü 254 promil alkollü çıkarken, kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Kaza yapan hafif ticari araçtan çıkan 2 tane ördek yavrusu jandarma ekiplerince koruma altına alındı.

Kula Emir Kaplıcaları ’Tabiat Parkı’ Olarak İlan Edildi

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Emir Kaplıcaları’nın Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ’Tabiat Parkı’ olarak ilan edildiğini ifade etti. Bu gelişmeyle Kula’da turizm hareketliliğinin artacağını yazan Başkan Palabıyık, ’Var tabii ki bir hayalimiz’ diyerek ” İnşallah yakın zamanda termal tesislerle anılan bir Tabiat Parkımız olacak.” ifadelerine yer verdi.

Engelli Öğrencilerin Gösterileri Büyük Beğeni Topladı

Manisa’nın Kula ilçesinde Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından kutlama programı düzenlendi. 2 etapta yapılan olan kutlama programının gündüz programında çelenk sunumu yapılmasının ardından bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilirken, akşam programında ise kurum sakinlerinin sergilediği gösteriler büyük beğeni topladı.