Kula haberleri

Kültürler buluşması gibi sünnet düğünü

Manisa’nın Kula ilçesinde uluslararası ticarette önemli bir marka haline gelen Çeçen Mermer’in sahibi Ahmet Öksüz’ün oğulları için düzenlediği sünnet merasimi renkli görüntülere sahne oldu. Gündüz programında sünnet çocukları ve davetliler mehteran takımı eşliğinde şehir turu atarken, akşam programında da yaren ekibi ve kafkas gösterileri katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Öksüz ailesinin sünnet merasimi renkli görüntülere sahne oldu

Manisa’nın Kula ilçesinde yaşayan iş insanının oğlu için düzenlediği sünnet töreni renkli görüntülere sahne oldu. 30 kişilik mehter takımının geçiş töreni sergilediği sünnet töreni ilgi odağı olurken, takımın en genç üyesi olan 12 yaşındaki Tunahan Tan’ın performansı da büyük beğeni topladı.

‘Gelecek için Jeoparklar’ Temalı Uluslararası Sempozyum Kula’da Yapılacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğiyle kurulan Jeopark Belediyeler Birliği, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2008 yılından itibaren iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Jeomorfoloji Sempozyumu, Gelecek için Jeoparklar temasıyla 6-8 Ekim tarihlerinde Kula’da gerçekleştirilecek.

Manisa’da Şoförün Dikkati Sayesinde Büyük Bir Facia Önlendi!

Manisa’nın Kula ilçesinde seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yanarak kullanılamaz hale gelirken, şoför, muavin ve 23 yolcu tahliye edildi. Çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, otobüsün motor bölümünden başlayan yangında alevlerin yükseldiği görülüyor.

Denizli’de Çalınan Traktör Manisa’da Polisin Takibi Sonucunda Bulundu!

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde çalınan traktör, Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin fiziki ve teknik takibi sonucu Manisa’nın Kula ilçesinde yakalandı. Traktör sahibine teslim edilirken, hırsızlık yapan ve traktörle birlikte yakalanan şüpheli şahıs ise Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek gözaltına alındı.