Salihli haberleri

Mesir Kupasına Türkiye’nin Değişik İllerinden 105 Atıcı Katıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Mesir Kupasında atıcılar, kupa sahibi olabilmek için Türkiye’nin yedinci Ege Bölgesinin en büyük Trap Skeet Atış Poligonu olan Salihli Atış Poligonu’nda yarıştı. Mesir Kupasına ise Türkiye’nin değişik illerinden 105 sporcu katıldı.

Manisa’da Zeytin Bahçesinde Çıkan Siyah Sıvı Heyecan Uyandırdı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir çiftçinin su kuyusu için yerin yaklaşık 200 metre altına açtığı sondajdan çıkan siyah sıvının petrol olabileceği ihtimali heyecan uyandırdı. Çevre sakinleri ateşle temasında alev alan sıvının petrol olabilme ihtimalinin araştırılmasını isterken, yaşanan olay akıllara Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın oynadığı 1978 yapımı ‘Petrol Kralları’ filmini getirdi.

Manisa’da Zeytin Bahçesinde Yangına Sebep Olan Siyah Yanıcı Sıvı İncelemeye Alındı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir yangın ihbarına giden ekipler yangının zeytin bahçesi içindeki su kuyusundan akan siyah renkli sıvının tutuşması sonucu meydana geldiğini fark etti. Hemen söndürülen yangın sonrası Manisa Valiliği AFAD ekipleri tarafından yanıcı siyah sıvı madde için gerekli inceleme çalışmalarının başlatıldığı öğrenildi.