Salihli haberleri

Büyükşehir Ekipleri Salihli’de İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, haşereyle mücadele çalışmalarını program dahilinde periyodik olarak sürdürüyor. Bu kapsamda Salihli ilçesinde de sivrisinek ve karasineklere karşı larvasit uygulaması ile çöp konteynerleri, yeşil alan, sokak ve açık alanlarda ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yörük, Gümüş, Kırveli ve Zafer Mahalle Muhtarları da yapılan ilaçlama faaliyetlerinin mahalle halkını ve kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

1550 Üreticiye 1550 Top Üzüm Sergi Örtüsü Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 7500 üzüm üreticisine yüzde 100 hibe ile 7500 top üzüm sergi örtüsü teslimi devam ediyor. Bu kapsamda Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçelerinde yapılan törenlerle 1550 üreticiye 1550 top üzüm sergi örtüsü teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu üreticilere, örtülerine teslim etti.

Salihli’ye 3 Yeni İçme Suyu Sondajı Kazandırıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Salihli ilçe merkezine yeni kazandırılan 3 adet sondaj kuyusunun yaklaşık 3 kilometrelik hat bağlantı çalışmaları ekiplerin gece-gündüz gerçekleştirdiği yoğun mesainin ardından tamamlandı. Çalışmalarla birlikte Salihli ilçesine mevcut duruma göre saniyede 75 litre daha fazla su verilerek vatandaşlara kesintisiz su imkanı sağlandı.