Saruhanlı haberleri

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.

Saruhanlı’da Büyükşehir’in Prestij Cadde Çalışmaları Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’nde başlattığı prestij cadde projelerini hız kesmeden sürdürüyor. Talatpaşa, Namık Kemal ve Hükümet Caddelerinde düzenlemeler devam ederken, Atatürk Caddesi’nde de çalışmalar başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, beraberindeki heyetle birlikte caddeleri incelerken, çalışmaların Saruhanlı halkına hayırlı olmasını diledi.

Manisa’da Vatandaşlara Baskı, Cebir, Tehdit ve Şiddet Yöntemi Kullanarak Suç İşleyen Örgüt Çökertildi!

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde vatandaşlar üzerinde baskı, cebir, tehdit ve şiddet yöntemlerini kullanarak suç örgütü kurduğu tespit edilen oluşum, emniyet güçleri tarafından çökertildi. Eş zamanlı yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 7 şüpheliden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilirken bir kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yapılan operasyonda çok sayıda tapu ve senet ile birlikte silahlar ele geçirildi.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Nevruz Programına Katıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Palabıyık, Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere Mahallesi’nde düzenlenen nevruz programına katıldı. Mahalle sakinlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Başkanvekili Palabıyık, birlik ve beraberliğin simgesi olan nevruzun hayırlara vesile olmasını diledi.

Manisa Merkezli 3 İlde Suç Örgütüne Jandarma Baskını

Manisa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Saruhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Manisa merkezli Manisa, Aydın, Muş olmak üzere 3 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonla tefecilik ve yasadışı bahis oynatma amacıyla suç örgütü kuran 6 kişiyi yakalayarak gözaltına alınırken, 2 kişinin de aranmasına devam ediliyor.