Şehzadeler haberleri

Avni Gemicioğlu Caddesinin altyapı çalışmaları başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Şehzadeler ilçe merkezindeki Avni Gemicioğlu Caddesinde hayata geçireceği prestij cadde projesi öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğü, 3 milyon TL bedelli altyapı çalışması yapacak. Projede ilk kazma vurularak altyapı işine başlandı. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de ekiplerle bir araya gelerek incelemede bulundu.

Şehzadeler’deki Çocuklara Diş Taraması Yapılacak

Şehzadeler Belediyesi ile Koruyucu Diş Hekimliği Derneği işbirliğiyle başlatılan Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi ve Taraması Projesinde Şehzadeler’deki 6-10 yaş grubundaki 7 bin 800 öğrencinin diş taraması yapılarak, diş sağlığı eğitimleri verilecek. Projenin ilk uygulaması Şehzadeler Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’ndeki 64 öğrenciye eğitim verilerek, minik öğrencilerin diş taramalarının yapılması ile başladı.

Manisa’da 2022’de 170 kilometrelik sathi kaplama

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Köprübaşı, Salihli, Saruhanlı, Soma, Gördes, Sarıgöl, Turgutlu, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde geçtiğimiz yıldan temeli hazırlanan yollarda 170 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.