Soma haberleri

Sevişler Baraj Gölünde Ekipler Kaçak Balıkçılara Göz Açtırmıyor!

Manisa’nın Soma ilçesindeki Sevişler Barajı’nda birbirine bağlanmış vaziyette koya gerilmiş 1 kilometre uzunluğunda ağ tespit edildi. Kim tarafından atıldığı belli olmayan ağları tek tek çıkaran Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri ekipleri boyları 1,5 metreyi bulan balıkları takıldıkları ağdan çıkararak yeniden doğal ortamına bıraktı.

Manisa’da Eski Madeninin Sahası Yeniden Orman Haline Dönüşüyor…

Manisa’nın Soma ilçesinde madencilik faaliyetlerinin bittiği eski maden sahaları Orman Genel Müdürlüğü ve Ege Linyit İşletmeleri (ELİ) işbirliğiyle yeniden ağaçlandırılıyor. Bin hektardan fazla eski maden sahası, dikilen 2 milyon fidanla ormanlık alana dönüşürken bir zamanlar kömürün karasıyla çoraklaşan alanlar yeniden doğaya kazandırıldı.

Manisa’nın en kalabalık Mahallesi Muradiye Oldu!

Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olmadan önce merkeze bağlı bir belde olan Muradiye’nin 2020 yılı nüfusu TÜİK tarafından 29 bin 214 kişi olarak açıklandı. Yunusemre ilçesine bağlı bir mahalleye dönen Muradiye 30 bine yaklaşan nüfusuyla Manisa’nın Gördes, Selendi, Ahmetli, Gölmarmara ve Köprübaşı ilçelerinin nüfusundan daha fazla nüfusa sahip olarak dikkat çekti.