Kırkağaç Çevre haberleri

MASKİ Gediz ve Bakırçay Nehirlerini Kirlilikten Korumak İçin Tesis Kurmaya Devam Ediyor!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gediz ve Bakırçay nehirlerini kirlilikten korumak için il genelinde başarıyla işlettiği Atıksu Arıtma Tesislerine bir yenisini daha kazandırıyor. Kırkağaç ilçesine bağlı İlyaslar mahallesine inşa edilecek olan tesisin yer teslimi yüklenici firmaya yapılırken, çevreci yatırım için ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak. Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde başarıyla işletilen Gölmarmara Atıksu Arıtma Tesisinin de çevre izin belgesinin yenilendiği açıklandı.

Hamidiye’ye Hem Yeni Gölet Hem de Mevcut Gölette Yenileme

Manisa genelinde kırsal kalkınmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi’nde yeni Hayvan İçme Suyu (HİS) Göleti yapım çalışmalarını tamamladı. Ekipler ayrıca mevcutta bulunan HİS göletinde de bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

Kırkağaç’ın Prestij Caddeleri Peyzajıyla da Modern Bir Görünüme Kavuşacak!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Kırkağaç ilçesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca prestij cadde düzenlemesi kapsamında çalışmaları süren Atatürk Caddesi, 56 Sokak ve 53 Sokak’ta incelemelerde bulundu. Düzenleme çalışmalarının hemen akabinde peyzaj çalışmalarına başlayacaklarını belirten Göktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonuyla Kırkağaç’ın prestij caddelerinin peyzajıyla da modern bir görünüm oluşturacağını söyledi.

Başkan Ergün’den 4 İlçeye Güneş Enerji Santrali ve Atıksu Arıtma Tesisi Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesinde inşa edilmesi planlanan 5 megavatlık güneş enerji santrali ile ilgili müjdeyi de paylaşırken, Selendi, Demirci ve Kırkağaç İlyaslar Mahallesinde yapılacak atıksu arıtma tesisi ve altyapı çalışmaları ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundu.