Kırkağaç Ekonomi haberleri

Kırkağaç Öveçli Sulama Projesi İçin Yüklenici Firma İle Yapım Sözleşmesine İmzalar Atıldı!

Tarımsal ve Kırsal kalkınmaya yönelik yatırımlarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç Öveçli Sulama Projesi için de yüklenici firma ile yapım sözleşmesine imza attı. Zafer Kalkınma Ajansı’nın 4 milyon liralık hibe desteğiyle toplamda 10 milyon 600 bin lira yatırım bedeli ile hayata geçirilecek proje kapsamında 2 bin 100 dekar tarımsal alanda modern ve kapalı sistem sulamaya geçecek.

Manisa’da Yüzde 75 Hibeli 500 Adet Damızlık Koçun Dağıtımına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli olarak 500 adet damızlık koçun dağıtımına başlandı. Akhisar Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen ilk dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katılım sağladı.

Başkan Ergün’den 3 İlçeyi Kapsayan 1 Milyar Liralık Yatırım Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ tarafından yapılacak olan ve 3 ilçeyi kapsayan altyapı projesiyle ilgili müjdeyi verdi. Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi, Gördes ve Kırkağaç ilçelerinde gerçekleştirilecek 1 Milyar Liranın Üzerindeki altyapı çalışmaları için Dünya Bankası Kredisinin yapım ihalesi öncesinde son adımı olan müşavirlik ilanına çıkıldığını açıkladı.

Başkan Ergün Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığının Talep Ettiği Taş Toplama Makinesi’nin Teslimini Gerçekleştirdi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kırkağaç ilçe programında Ziraat Odası Başkanlığı tarafından talep edilen Taş Toplama Makinesi’nin teslimini gerçekleştirdi. Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan hizmetlerin saymakla bitirilemeyeceğini bu yüzden Başkan Ergün’e ‘Çiftçi Dostu Başkan’ unvanını verdiklerini dile getirdi ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.