Kırkağaç Ekonomi haberleri

Kırkağaçlı Üreticilere Zeytin Kasası Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, zeytin üretiminde kasa kullanımının yaygınlaştırılması projesinde Kırkağaç ilçesinde üreticilere zeytin kasalarını düzenlenen törenle teslim etti. Törende konuşan Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, “Bu kadar hizmetten sonra içimden şunu söylemek geçti. Artık Cengiz Başkanımın lakabı, ‘Çiftçi Dostu Başkan, Tarım Dostu Başkan, toprak sevdalısı, çiftçi sevdalısı bir Başkan’ diyorum, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Manisa’da Biber Eken Üreticinin Yüzü Gülüyor!

Dünyaca ünlü kavunuyla yakından tanınan Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki üreticiler son yıllarda biber dikimini artırmaya başladı. 10 yıl önce sadece 2 çiftçinin ekimini yaptığı biber üretimi bu yıl 50 çiftçi tarafından 800 dekarlık bir alanda gerçekleştiriliyor. Aynı alanda dane mısıra göre 13 kat daha fazla getirisi olan biber üretiminin ilçede daha da artması hedefleniyor.

Kırkağaç MASKİ ile Modernleşiyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Kırkağaç ilçesine bağlı Tevfikiye Mahallesinde yapımı devam eden yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. Yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Çevik, vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına MASKİ Genel Müdürlüğü olarak eşit hizmet anlayışı ile çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.

Kırkağaç Belediyesinin İşçilerini Sevindiren Ek Protokol

Enflasyondaki dalgalanmalar sebebiyle mevcut sözleşmeye ilaveten ek protokol görüşmelerine başlayan Hizmet İş Sendikası, kadrolu işçileri kapsayan ek protokol için Kırkağaç Belediyesiyle masaya oturdu. Kırkağaç Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şubesi arasında devam eden ek protokol görüşmeleri atılan imzalarla tamamlandı.