Kırkağaç Gündem haberleri

Yaşadıkları Korkuyu Gözyaşlarıyla Anlattı

22 Ocak Çarşamba günü saat 22.22’de merkez üssü Akhisar Musalar Mahallesi olan 5.4 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören ve çadırlara yerleştirilen vatandaşlar, bugün saat 14:26’da merkez üssü Kırkağaç ilçesi Karakurt Mahallesi olan depremin ardından vatandaşlar büyük panik yaşadı, yaşadığı korkuyu göz yaşları içerisinde anlattı.

Akhisarlı Vatandaşlar Acil Toplanma Bölgelerinde Bekliyor

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi Karakurt Mahallesinde meydana gelen deprem sonrasında vatandaşlar korku ve paniğe kapılarak evlerine girmiyor. Yaşanan 4.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle iyice korkuya kapılan ve günlerdir devam eden artçı depremler nedeniyle Akhisarlılar belirlenen acil toplanma alanlarına akın etmeye başladı.

Vali Deniz Kırkağaç’ta Meydana Gelen Deprem Bölgesinde

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi Karakurt Mahallesi merkez üssü olan AFAD tarafından 4.8, Kandilli Rasathanesi tarafından 5.1 büyüklüğünde olarak açıklanan depremin ardından bölgeye giden Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından bir açıklama yapıldı. Vali Deniz’in yaptığı açıklamaya göre son yaşanan depremde sadece bir metruk binanın yıkıldığını, onun haricinde şuana kadar ulaşan herhangi bir olumsuz bir durumun bulunmadığını söyledi.

Vali Deniz Akhisar Depremin Bilançosunu Açıkladı!

Manisa Valisi Ahmet Deniz’in başkanlık ettiği ve Şehzadeler İlçe Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan İl Planlama Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Vali Deniz tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü Manisa’nın Akhisar İçesinde meydana gelen depremin bilançosu hakkında değerlendirmede bulunuldu.