Kırkağaç Politika haberleri

Kırkağaç Karaosmanzade Camii Yeniden İbadete Açıldı

Restorasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Manisa Kırkağaç ilçesindeki (Karaosmanoğlu) Karaosmanzade (Hacı Abdullah Ağa) Camii, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam’ın katılımıyla yeniden ibadete açıldı.

Kırkağaçlı İşçilerin İmdadına Iraklı Türkmenler Yetişti

Irak’ın Ramadi şehrinde yabancı bir firma tarafından yapımına başlanan pis su arıtma tesisine çalışmak üzere giden Türk işçiler firmadan paralarını almadıkları gibi pasaportlarına el konularak gözaltına alındı. Türk işçilerin imdadına ise Türkmen Milliyetçi Hareketi mensupları yetişerek hem gözaltından kurtardı hem de Türkiye’ye sağ salim ulaşmalarını sağladı.

Minik Depremzedeler Korku Dolu Günleri Aşmaya Çalışıyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma sebep olan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerden sağ olarak kurtulan ve ardından Manisa’nın Kırkağaç ilçesine getirilen depremzede ailelerin çocukları için ana sınıfı açıldı. 2 yaşından 7 yaşına kadar farklı yaş gruplarındaki çocuklar, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle korku dolu depremin izlerini atlatmaya çalışıyor.