Köprübaşı Ekonomi haberleri

Köprübaşılı Üreticilerin Kullanımına Sunulan Tarım Makineleri Hizmet Vermeye Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde satın alınan ve Köprübaşı Ziraat Odası işbirliğiyle Köprübaşılı üreticilerin kullanımına sunulan mobil buğday-arpa selektör makinesi ve katı gübre dağıtma makinesi, Köprübaşı’na hizmet vermeye başladı. Desteklemeler nedeniyle Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür eden üreticiler, mahalle muhtarları ve Ziraat Odası Yönetimi, üreticilerin artık hem daha kaliteli hem de daha verimli ürün alabileceğini ifade ettiler.

Yüzde 75 Hibe Destekli 118 Damızlık Koç, 3 İlçede Üreticilere Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibe destekli olarak 118 damızlık koç Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan hayvan yetiştiricilerine teslim edildi. Projelerin katlanarak devam edeceğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ düsturu ve Cengiz Başkanımızın talimatıyla kırsal kalkınmaya ayırdığımız 130 milyon lirayı Allah nasip ederse yılsonuna kadar projelere aktararak sizlerle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’den Çilek Üreticilerine Malç Naylonu Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması, üretimin artmasını sağlamak amacıyla üreticilere yönelik verdiği desteği arttırarak devam ettiriyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun katılımıyla Köprübaşı ilçesinde düzenlenen törenle 80 çilek üreticisine üretimde kullanılacakları 80 top malç naylonu dağıtımı yapıldı.

Köprübaşı Projeleri Masaya Yatırıldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, makamında ağırladığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Köprübaşı İlçe Başkanı Hamza Aydın ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Enver Çetin’e projeler hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir’in Üreticilere Fidan Desteği Devam Ediyor…

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında il genelinde dağıtacağı 72 bin 700 zeytin fidanı dağıtımına başladı. Bu kapsamda Kulalı üreticilere 1530; Köprübaşılı üreticilere de 8190 adet zeytin fidanı teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde kırsala yönelik desteklerin devam edeceğini vurgulayan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, zeytin fidanı dağıtımının ardından ceviz, badem, incir, Trabzon Hurması, ayva, kestane ve aronya fidanları olmak üzere yıl sonuna kadar toplam 150.000 fidan dağıtımı gerçekleştireceklerini söyledi.

Manisa’da Kırsal Kalkınmaya Yönelik Destekler Artarak Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tarım ve hayvancılığa yönelik desteklerinin artarak devam ettiğini söyledi. Bu yıl tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik 70 milyon TL’lik bütçe ayırdıklarını vurgulayan Başkan Ergün, sulama desteklerinden hayvancılığa, zeytin kasası dağıtımından sulama kooperatiflerine desteğe kadar yeni çalışmaların da bir bir hayata geçmeye başladığını dile getirdi.