Köprübaşı Ekonomi haberleri

MASKİ Armağan Mahallesinin Alt ve Üst Yapısını Yenileyecek!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı ilçesine bağlı Armağan mahallesinde 3 kilometre kanalizasyon, 3 kilometre içme suyu hattı ile 13 bin metrekarelik üstyapı çalışması gerçekleştirecek. Yakın zamanda başlayacak çalışmalar için Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, mahalle muhtarı İsmail Acar ile bir araya gelerek, müjdeyi verdi.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.

Manisa’nın Demirci ilçesi Akdeniz Meyve Sineği’nden Ari Alan Olarak İlan Edildi!

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, meyve ihracatında önemli bir zararlı olan Akdeniz Meyve Sineği (AMS) ile mücadele kapsamında Manisa’nın Demirci ilçesinin Akdeniz Meyve Sineği’nden ari alan olarak ilan edildiğini açıkladı. Akdeniz Meyve Sineği’nin ihracatta toleransının sıfır olması yanında önemli verim kayıplarına da neden olabildiği öğrenilirken Demirci’den sonra Gördes ve Selendi ilçelerinde de Akdeniz Meyve Sineği’nden ari alan olarak ilan edilmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Manisa’da Hayvan Üreticilerine 62 Adet Damızlık Koç Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında damızlık koç dağıtımı devam ediyor. Salihli Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen törenle Salihli, Alaşehir, Ahmetli, Sarıgöl ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan üreticilere yüzde 75 hibe destekli olarak 62 adet damızlık koç dağıtıldı.

Manisa Demirköprü Barajı’nda Son Yağışlarla Birlikte Su Seviyesi Yükselmeye Başladı!

Türkiye’nin en önemli barajları arasında yer alan ve Manisa’dan İzmir’e kadar 1 milyon 275 bin dekar arazinin sulandığı Manisa Demirköprü Barajı’nda su seviyesi eksi 12’lerden eksi 1,40 seviyelerine yükseldi. Elektrik üretiminde de kullanılan barajdaki su seviyesinin arttığını söyleyen Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Murat Dağı’ndan olsun, kar yağışlarından olsun doluyor ancak yeterli değil” dedi.