Köprübaşı Genel haberleri

Manisa Demirköprü Barajı’nda Son Yağışlarla Birlikte Su Seviyesi Yükselmeye Başladı!

Türkiye’nin en önemli barajları arasında yer alan ve Manisa’dan İzmir’e kadar 1 milyon 275 bin dekar arazinin sulandığı Manisa Demirköprü Barajı’nda su seviyesi eksi 12’lerden eksi 1,40 seviyelerine yükseldi. Elektrik üretiminde de kullanılan barajdaki su seviyesinin arttığını söyleyen Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Murat Dağı’ndan olsun, kar yağışlarından olsun doluyor ancak yeterli değil” dedi.

Demirköprü Barajı’nda Su Seviyesinin Düşmesiyle Cami Minaresi Ortaya Çıktı!

Ege Bölgesi’nin en önemli barajlarından biri olan Demirköprü Barajı’nda suların çekilmesi sonrası baraj altında kalan eski yerleşim yerine ait 1926 yılında yapılmış olan cami minaresi de ortaya çıktı. Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan baraj bir yandan Gediz Ovası’na can verirken bir yandan da bölge halkının balıkçılık yaparak geçimini sağlıyor.

Manisa’da ALES’e Girecek Adaylar İçin Otobüs Kalkış Saatleri ve Yerleri Açıklandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1) girecek adayların, tam kapanma tedbirleri kapsamında mağdur olmaması için harekete geçti. Bu kapsamda Manisa kent merkezinde gerçekleştirilecek sınav için ilçelerden Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline otobüs seferi düzenlenecek. Kent merkezinde de, MANULAŞ’a ait şehir içi toplu taşıma araçları sınava girecek adaylar için hizmet verecek.