Kula Çevre haberleri

Kula’nın Tarihi Çarşısı Sağlıklaştırma Projesiyle Gün Yüzüne Çıkartılacak!

Kula’nın tarihinin gün yüzüne çıkartılması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde yapımına başlanılan Yunusemre Caddesi Cephe ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Yunusemre Caddesi’nin çehresini değiştiren projeyi yerinde inceledi.

3 Ay Önce Yanan Orman, ’Milli Ağaçlandırma Günü’nde Yeniden Ağaçlandırıldı

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen fidan dikme kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 81 ilde 11 Kasım 2021’de saat 11:11’de başladı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa’nın Kula ilçesinde de gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Ayrıca bu yılki ağaçlandırma etkinliği, yaklaşık 3 ay önce orman yangını çıkan Topuzdamları Mahallesi’nde gerçekleşti. Etkinlikle birlikte 3 ay önce yanan ormanlık alan, yeniden yeşillendirildi.

Yunus Emre’nin Gerçek Mezarı Manisa’nın Kula İlçesine Bağlı Emre Köyünde!

Manisalı araştırmacı yazar Naci Yengin 5 yıllık kapsamlı araştırmasının sonunda Türkiye ve Azerbaycan’ın farklı şehirlerinde olduğuna inanılan Yunus Emre’ye ait mezar ve makamlar içinde hem mimarisi hem de döneme ait belgeler doğrultusunda gerçek makamın en kuvvetli ihtimalle Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Emre Köyündeki Tapduk Emre Türbesi olduğunu söyledi.