Kula Çevre haberleri

Manisa’daki Gölette Su Seviyesi Azalınca Balıklar Telef Oldu

Manisa’nın Kula ilçesinde gölete su seviyesi ve oksijen miktarının azalması balık ölümlerini beraberinde getirdi. Balık ölümlerinin başladığı gölette kısa sürede telef olan balık sayısı binleri buldu. Gölette balık ölümlerinin arttığı ihbarı üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından inceleme başlatıldı.

Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı’nın Proje Toplantısı Yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil başkanlığında, Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı’nın proje toplantısı yapıldı. Toplantıda, doğal, jeolojik, kültürel ve arkeolojik zenginlikleriyle Türkiye’nin jeoturizm açısından en önemli alanını konumlarından jeopark ile ilgili yeni projeler görüşüldü, fikir alış verişinde bulunuldu.

Kula-Salihli Jeoparkı’na UNESCO Dört Yıllık ’Yeşil Kart’ Beldesi Verdi

Jeopark Belediyeler Birliği Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediyesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Başkanlığında toplandı. Toplantıda önemli bir duyuru yapılarak Jeopark’ın dört yıllık yeşil kartlı belgeyi aldığı belirtildi. Başkan Ergün, “Bu belgeden sonra uluslararası jeoparklar birliğinde yani EGN ve GGN Avrupa ve Dünya Jeoparklar Ağı’nda başarı kazanarak önemli bir seviyeye geldik” dedi.