Kula Çevre haberleri

Sandal Mahallesinin İçme Suyu Yatırımı Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Kula ilçesine bağlı Sandal Mahallesi’nde 1 Milyon 270 bin TL’lik yatırım bedeliyle başlattığı 3 kilometrelik içme suyu terfi hattı döşeme çalışmaları tamamlandı. Mahalle muhtarı Ahmet Gökçe yapılan yatırım sayesinde Kurban Bayramı’nda vatandaşların su sıkıntısı yaşamadıklarını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Kula’nın 120 Milyonluk Dev İçme Suyu Yatırımında Artık Sona Yaklaşıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula ilçe merkezinin su verimini artırmak için 120 milyon TL yatırımla hayata geçirilen çelik içme suyu terfi hattı çalışmasını inceledi. Temsili olarak çelik hatta kaynak da yapan Başkan Ergün, “Su geleceğimiz, hayatımız. Susuz bir hayat düşünülemez. Allah, emeği geçenlerden, vesile olanlardan razı olsun. Rabbim kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun” dedi.

Mera Projesiyle Sandal’da Tarım ve Hayvancılık Güçlenecek

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Sandal Mahallesi’nde muhtar Ahmet Gökçe’nin büyük çabalarıyla kabul edilen ve hayata geçirilmesi için hız kazanan mera projesi çerçevesinde yetkililer tarafından mera bölgesinde inceleme yapıldı. Mahalle muhtarı Ahmet Gökçe, hayata geçirilmesiyle Sandal Mahallesi’ndeki tarım ve hayvancılığın üst seviyelere taşınacağı mera projesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konurca ve Söğütdere’nin Su Sorunu Giderildi

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kula ilçesine bağlı Konurca mahallesinde yeni açılan sondajın içme suyu deposuna bağlantı çalışmaları yapıldı. Söğütdere mahallesini de ilgilendiren çalışmanın tamamlanması ile her iki mahallenin su sorunu çözüme kavuşacak.