Kula Eğitim haberleri

Manisa’da Bir Okul Daha Tedbir İçin Boşaltılmaya Başlandı!

’Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından Manisa genelindeki eğitim kurumlarında yapılan denetimlerde deprem analizleri yapılan, ancak henüz bir yıkım kararı çıkmayan Kula Rafet Üçelli Ortaokulu, analiz sonuçları çıkana kadar tedbir için boşaltılmaya başlandı. Okulda eğitim gören öğrenciler ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde İbrahim Özboyacı Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim faaliyetlerine devam edecek.

Kula Gençlik Kampı İlk Misafirlerini Ağırlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula’ya kazandırılan ve Türkiye’nin en büyük doğa kamplarından biri olan Kula Gençlik Kampı, ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. İlk etapta Kula’da eğitim gören öğrencilerin misafir olduğu kampa, 2023 yılı kamp döneminde 40 adet kamp için yaklaşık 10 bin öğrencinin gelmesi bekleniyor.

Yerli Malı Haftasına Renkli Kutlama

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasından kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçe genelinde okullarda çeşitli programlar düzenleniyor. Kula Anaokulu tarafından hazırlanan program ise renkli görüntülere sahne oldu.