Kula Ekonomi haberleri

Manisa’da 130’dan Fazla Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanın Telefleri Korkuttu!

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Gökçeören Mahallesi’nde bir anda başlayan büyükbaş ve küçükbaş hayvan ölümleri, vatandaşları tedirgin etti. Kısa sürede artan hayvan ölümleri ile ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında alınan örnekler laboratuvara gönderildi. Sonuçların önümüzdeki hafta içinde çıkacağı öğrenildi.

Bakan Kasapoğlu, Kula’daki Spor Kompleksinde İnceleme Yaptı!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde şehit özel harekat polisi Onur Ramazan Bayram için düzenlenen cenaze törenine katıldıktan sonra, memleketi Kula’da ki yatırımları yerinde inceledi. Beraberindeki heyet ile birlikte yatırımları tek tek gezen Bakan Kasapoğlu, yapımında sona yaklaşılan spor kompleksinin 2 hafta içerisinde hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Kula-Salihli Jeoparkı’na UNESCO Dört Yıllık ’Yeşil Kart’ Beldesi Verdi

Jeopark Belediyeler Birliği Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediyesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Başkanlığında toplandı. Toplantıda önemli bir duyuru yapılarak Jeopark’ın dört yıllık yeşil kartlı belgeyi aldığı belirtildi. Başkan Ergün, “Bu belgeden sonra uluslararası jeoparklar birliğinde yani EGN ve GGN Avrupa ve Dünya Jeoparklar Ağı’nda başarı kazanarak önemli bir seviyeye geldik” dedi.

Kula Esnaf Odası’ndan Bin Adet İlçe Müftülüğüne Seccade Desteği

Manisa’nın Kula ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, uzun bir aranın ardından yeniden ibadete açılan camilere namaz kılmak için gelen ve yanlarında seccadesi olmayan vatandaşlar için tek kullanımlık seccade desteği sağladı. Toplam bin adet seccadeyi İlçe Müftüsü Kamil Kırkız’a teslim eden Başkan Şadan, ihtiyaç durumunda daha çok destek sağlayacaklarını söyledi.