Kula Ekonomi haberleri

Manisa’nın Kula İlçesinde El Dikimi Futbol Topu Üretimine Başlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Türkiye’de ilk olarak Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından açılan kursla dünya sahalarına gönderilmek üzere başlatılan el ile futbol topu dikimi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun memleketi Manisa’nın Kula ilçesinde de başlatıldı. Kula Kaymakamlığı tarafından organize edilen kursa katılan kadınlar, el dikimi top ustası Hüseyin Şentürk’ten eğitim alıp, unutulmuş bir mesleği yeniden canlandırarak el dikimi futbol topu üretmeye başladı.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Öztürk, Kaymakam Duru’yu Ziyaret Etti!

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kula’da yürütülen projeleri yerinde incelemek için Kula’ya gelen İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Kula Kaymakamı Kemal Duru’yu da makamında ziyaret etti. Ziyarette yürütülen tarımsal faaliyetler ele alınırken, Kaymakam Kemal Duru, ortaklaşa yürütülen projelerin Kula’nın ekonomisine faydalı olacağını ve üretimde kalitenin artacağını söyledi.

Manisa’da Yabani Ahlat Ağaçları Aşılanarak Ekonomiye Kazandırılacak!

Manisa’nın Kula ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanıp Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uygulanmasına onay vererek bütçe ayırdığı proje kapsamında, ilçeye bağlı kırsal Konurca Mahallesi’ndeki 5 bin ahlat ağacına (yabani armut) aşılama, verimden düşmüş 5 bin armut ağacına ise gençleştirme çalışması yapılacak.

Manisa Süt Ürünleri Yatırımlarına Uygun Çıktı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Zafer Kalkınma Ajansının 2019 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında 30.12.2019 tarihinde sözleşme imzalanarak alınan hibe desteği ile başlatılan ’Manisa’da süt ürünlerinin üretim, paketleme ve pazarlama zincirinin fizibilitesi’ kapanış toplantısını gerçekleştirdi.

Manisa’da Kumar Oynayan Şahıslar, Oyun Kartlarını Sobada Yakmaya Çalıştı!

Manisa’nın Kula ilçesinde dün gece saatlerinde bir ikamette kumar oynandığı ihbarını alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belirledikleri adrese baskın düzenledi. Operasyon sırasında ev içerisinde bulunan şahıslar oyun kartlarını sobada yakmaya çalışırken 6 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri ve kumar oynadıkları için 26 bin 916 TL idari para cezası uygulanırken, aranması olan 2 şahıs da emniyet güçlerince yakalandı.