Kula Ekonomi haberleri

Kula’daki 3. Etap TOKİ Konutlarının Kura Çekim Tarihi Belli Oldu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Emlak Yönetim Bölge Sorumlusu Alican Özpolat ile birlikte Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz’ü makamında ziyaret eden AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kula’da yapılması planlanan 500 konutlu 3. etap TOKİ kuralarının 22-23-24 Ocak tarihlerinde çekileceğini duyurdu.

Süt Üreticisinin Yem Maliyetini Düşürecek Önemli Projede Sona Doğru

Manisa’nın Kula ilçesinde Süt Üreticileri Birliği Başkanlığı tarafından süt üreticisinin en çok mağdur olduğu yem konusunda önemli bir proje hayata geçirilmek için çalışmalara başlandı. Yaklaşık 1 milyon 650 bin TL civarındaki projeyle arpa ve mısırların üretimi yapılıp aynı zamanda üreticinin kendi hammaddesi ile kendi yemini üretmesi sağlanacak.

Kula’da 2. Etap TOKİ’ler Teslim Edilmeye Başlandı

Manisa’nın Kula ilçesinde ’Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut’ projesi çerçevesinde inşa edilen 304 konutlu 2. etap TOKİ evleri bugün itibariyle teslim edilmeye başlandı. Evlerini teslim almaya gelen vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, hak sahibi ailelere hayırlı olsun dileklerini iletti.

Büyükşehir’in Üreticilere Fidan Desteği Devam Ediyor…

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında il genelinde dağıtacağı 72 bin 700 zeytin fidanı dağıtımına başladı. Bu kapsamda Kulalı üreticilere 1530; Köprübaşılı üreticilere de 8190 adet zeytin fidanı teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde kırsala yönelik desteklerin devam edeceğini vurgulayan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, zeytin fidanı dağıtımının ardından ceviz, badem, incir, Trabzon Hurması, ayva, kestane ve aronya fidanları olmak üzere yıl sonuna kadar toplam 150.000 fidan dağıtımı gerçekleştireceklerini söyledi.