Kula Gündem haberleri

DEVA Partisi’nde Manisalı Aday Gösterilmemesi İstifaları Getirdi!

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. dönem milletvekilliği seçimleri için partilerin aday listeleri netleşirken, seçime CHP listelerinden giren DEVA Partisi’nin Kula İlçe Başkanı, görevden istifa ettiğini duyurdu. Partisinden Manisalı aday adayları varken Denizli’den bir ismin Manisa adayı olarak açıklanmasına tepki gösteren Başkan Ahmet Akıncı, partiye sitem ederek istifa ederken, DEVA Partisi’nden milletvekili aday adayı olan eski ilçe başkanı Nurettin Biçer de partisinden istifa etti.

Manisalı Mahalli Sanatçının Deprem İçin Yazdığı Eser Dinleyenleri Duygulandırdı!

Manisa’nın Kula ilçesinde yaşayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Mahalli Sanatçısı Sami Dinç, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler ile ilgili kendisinin bestelediği türküyü bağlama ile seslendirdi. “Ne olur bir ses ver” ismini verdiği eserini bölgede yaşanan felaketleri ele alarak yazdığını dile getiren mahalli sanatçı Dinç, sosyal medyada paylaştığı eseriyle büyük beğeni topladı.

Manisa’da Bir Okul Daha Tedbir İçin Boşaltılmaya Başlandı!

’Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından Manisa genelindeki eğitim kurumlarında yapılan denetimlerde deprem analizleri yapılan, ancak henüz bir yıkım kararı çıkmayan Kula Rafet Üçelli Ortaokulu, analiz sonuçları çıkana kadar tedbir için boşaltılmaya başlandı. Okulda eğitim gören öğrenciler ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde İbrahim Özboyacı Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim faaliyetlerine devam edecek.

Manisa’nın ilçelerinde ‘Cumhuriyet Bayramı’ coşkusu

Manisa’nın ilçelerinde cumhuriyetin 99. yılı büyük bir coşku içinde kutlandı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda Kula’da yerli ve milli elektrikli otomobil TOGG’un renklerinden birinin Kula grisi olmasının coşkusu yaşanırken, Alaşehir’de ise vals ve Sarı Zeybek gösterileri kutlamalara damga vurdu.