Kula Gündem haberleri

Kaymakam Duru Kadın Esnaf ve Vatandaşlara Karanfil Dağıttı

Haftalık tematik denetim için ilçe pazarına çıkan Kula Kaymakamı Kemal Duru ve beraberindeki heyet, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ile esnaf ve vatandaşlara karanfil dağıttı. Denetimlerin ardından kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili açılan standı da ziyaret eden Kaymakam Duru, vatandaşlara bilgilendirici broşür de dağıttı.

Manisa’nın Kula İlçesinde 85 Yaş Üstü Evde Aşılama Çalışmaları Tamamlandı!

Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar, Manisa’nın 85 yaş ve üzeri vatandaşların evde aşılama çalışmalarını tamamlayan ilk ilçesinin Kula olduğunu söyledi. Toplam 639 vatandaşın Kula’ya kayıtlı olup Kula dışında oturanlar hariç tamamının evde aşı çalışmalarının tamamlandığını da açıklayan Dr. Kaçar, 75-84 yaş arası vatandaşların alacakları randevuya göre hastane ya da Aile Sağlığı Merkezleri’nde aşılama çalışmalarının başladığını söyledi.

Manisa’da Büyükşehir Ekiplerinin İlçelerde Yoğun Kar Mesaisi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı karla mücadele ekipleri, kar yağışının etkili olduğu yüksek rakımlı ilçelerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Günlük yaşamın aksamaması için büyük çaba gösteren ekipler, kar yağışının etkili olduğu yerlerde ulaşımın açık kalmasını sağlıyor.

Manisa’da Duvar Yapımında Kullanılan Tarihi Eser Sökülerek Müzeye Taşınacak!

Manisa’nın Kula ilçesinde bağlı Bebekli Mahallesi’nde 1958 yılında yapılan taş duvarlı bir evin duvarında bulunan ve Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen antik lahdin, yetkililerin denetiminde yapıya zarar verilmeden sökülmesi için resmi süreç başlatıldı. Önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan resmi sürecin ardından evin dış duvarının tam köşesinde bulunan eser, sökülerek müzeye taşınacak.