Kula Gündem haberleri

Manisa’da Cenaze Katılan 139 Kişi Karantinaya Alındı!

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Narıncalı Pıtrak Mahallesinde kalp krizi sonrası ölen kadının cenazesi toprağa verildiği sırada fenalaşarak hastaneye kaldırılan eşinin korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından başlatılan filyasyon çalışmaları, bugün itibari ile sona erdi. Çalışmalar sonucunda pozitif vaka ile temaslı olduğu tespit edilen 139 kişi, 14 günlük süre ile evlerinde karantinaya alındı.

Kula’da Korona Virüs Tanısı Konan 6 Hasta Alkışlarla Taburcu Oldu!

Manisa’nın Kula ilçesinde yeni tip korona virüs (Covid-19) tedavisi tamamlanan ilk 6 hasta, Kula Devlet Hastanesinden alkışlarla uğurlandı. Taburcu edilen hastalar ile birlikte hastaneden ayrılan ve geçtiğimiz günlerde Covid-19 sebebiyle babasını kaybeden Coşkun Çağlayan, yürek burkan sözler ile acısını anlattı. Çağlayan, bu süreçte kanser hastası olan annesi için güçlü olmaya çalışacağından bahsetti.

Kula Esnaf Odası’ndan Bin Adet İlçe Müftülüğüne Seccade Desteği

Manisa’nın Kula ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, uzun bir aranın ardından yeniden ibadete açılan camilere namaz kılmak için gelen ve yanlarında seccadesi olmayan vatandaşlar için tek kullanımlık seccade desteği sağladı. Toplam bin adet seccadeyi İlçe Müftüsü Kamil Kırkız’a teslim eden Başkan Şadan, ihtiyaç durumunda daha çok destek sağlayacaklarını söyledi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru’dan Gündeme Dair Açıklama

Kula Kaymakamı Kemal Duru, 1 Haziran tarihinde geçilen ‘kontrollü sosyal hayat’ kapsamında düzenlenen İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısının ardından alınan tedbirlere ilişkin açıklama yaptı. Kula halkının salgın sürecinde alınan kararlara özenle riayet etmesiyle bu noktaya kadar başarılı bir şekilde gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kaymakam Duru, ‘kontrollü sosyal hayat’ çerçevesinde de 3 temel kural olan maske, sosyal mesafe ve bireysel hijyene dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.