Kula Politika haberleri

Kula Kaymakamı Duru’dan Drone ile Trafik Denetimi

Manisa Kula’da Kurban Bayramı dolayısıyla Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmir-Ankara D300 karayolunda denetim yaparak, sürücülere ve yolculara bayram şekeri ikram etti. Yapılan denetimlere Kula Kaymakamı Kemal Duru da kendine ait drone ile destek vererek, sürücülere trafikte dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, Kula’daki Spor Kompleksinde İnceleme Yaptı!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde şehit özel harekat polisi Onur Ramazan Bayram için düzenlenen cenaze törenine katıldıktan sonra, memleketi Kula’da ki yatırımları yerinde inceledi. Beraberindeki heyet ile birlikte yatırımları tek tek gezen Bakan Kasapoğlu, yapımında sona yaklaşılan spor kompleksinin 2 hafta içerisinde hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru’dan Gündeme Dair Açıklama

Kula Kaymakamı Kemal Duru, 1 Haziran tarihinde geçilen ‘kontrollü sosyal hayat’ kapsamında düzenlenen İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısının ardından alınan tedbirlere ilişkin açıklama yaptı. Kula halkının salgın sürecinde alınan kararlara özenle riayet etmesiyle bu noktaya kadar başarılı bir şekilde gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kaymakam Duru, ‘kontrollü sosyal hayat’ çerçevesinde de 3 temel kural olan maske, sosyal mesafe ve bireysel hijyene dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.