Kula Politika haberleri

Kula’nın Tarihi Çarşısı Sağlıklaştırma Projesiyle Gün Yüzüne Çıkartılacak!

Kula’nın tarihinin gün yüzüne çıkartılması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde yapımına başlanılan Yunusemre Caddesi Cephe ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Yunusemre Caddesi’nin çehresini değiştiren projeyi yerinde inceledi.

Manisalı Tarım Bakan Pakdemirli’den Hayvancılıkla Uğraşan Üreticilere Aşı Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaret ve temaslar bulunmak için geldiği Manisa’nın Kula ilçesinde hayvan sağlığına, insan sağlığı kadar önem verdiklerini dile getirerek, sığır brusella, koyun, keçi brusella, şarbon, koyun, keçi vebası aşılarından artık bundan sonra aşı bedeli alınmayacağı müjdesini verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 5 İlçede Üreticiye 7 Bin Fidan Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde kırsal kalkınmaya verdiği destek kapsamında duyurusunu yaptığı 100 bin bin fidan desteğinde kapsamında teslimatlarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kula, Selendi, Ahmetli, Gölmarmara ve Turgutlu’da 78 üreticiye 7 bin ceviz ve badem fidanını törenle dağıttı.

Engelli Öğrenciler Survivor Programı Yapımcısı Acun Ilıcalı’ya Meydan Okudu!

Manisa’nın Kula ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programın ardından, Kula Belediyesi ve 80.Yıl Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi tarafından kurum öğrencilerinin kullanımı için hazırlanan spor parkurunun açılışı yapıldı. Parkurda yarışan engelli öğrenciler, ünlü Televizyoncu Acun Ilıcalı’yı meydan okuyarak, Kula’ya davet etti.