Kula Spor haberleri

Kula Kaymakamlığı Voleybol Turnuvasında Anlamlı Mesaj

Kula Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvasında karşı karşıya gelen Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, müsabaka öncesinde düzenlenen seremonide ’Kadına El Kalkamaz’ yazılı pankart açarak hem kadına şiddete, hem de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekti.

Kula ilçe stadı yenilenen yüzüyle hizmete hazırlanıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bakım ve onarım çalışmaları süren Kula ilçe stadında sona gelindi. Kısa süre içerisinde tamamlanıp hizmete açılması planlanan 4 Eylül Şehitler Stadyumu’nu inceleyen AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, yüklenici firma yetkililerinden son durum hakkında bilgi aldı.

Kula er meydanının başpehlivanı Hasan Cengiz oldu

Manisa’nın Kula ilçesinde bu yıl 26. kez düzenlenen Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı Hasan Cengiz oldu. Kıyasıya mücadelelere ev sahipliği yapan er meydanında güreş ağalığına seçilen Çeçen Mermer sahibi Ahmet Öksüz, bağışladığı 600 bin TL ile tüm pehlivanların gönüllerini aldı.

Su Fobisi Bulunan Minik Yüzücünün Şimdiki Hedefi Milli Takım!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çerçevesinde Kula’da yüzme eğitimi alan 9 yaşındaki yüzücü Yağız Kahraman, sergilediği performanslarla milli takımı hedefliyor. Daha 3 ay öncesine kadar su fobisi bulunan minik yüzücü, antrenörü Burak Güneş sayesinde bu fobiyi yenerek 50 metre serbest yüzmede 39 saniyelik dereceyle büyük bir başarı elde etti.

Bakan Kasapoğlu’nun Gönderdiği Langırt Oyun Masası İlgi Odağı Oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun memleketi Manisa’nın Kula ilçesine gönderdiği langırt masası, Kula Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetim binasındaki yerini aldı. Langırt’ın ardından buz hokeyinin de kısa zaman içerisinde getirileceği ve sanayi çırakları ile camide eğitim gören öğrencilerin hizmetine açılacağı öğrenildi.

Kaptan Kurtardığı Penaltılarla Takımını Yarı Finale Taşıdı!

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Jeopark Futbol Turnuvası’nın çeyrek final müsabakasında normal süresi 1-1’lik skorla tamamlanan Sandalspor-Menye FK müsabakasının penaltılarında kaleye geçen Sandalspor’un takım kaptanı Haktan Orak, kurtardığı penaltılarla takımını yarı finale taşıdı.