Kula Spor haberleri

Kulalı Genç Güreşçi Milli Takıma Seçildi

Geçtiğimiz yıl 661. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tozkoparan boyunda 196 pehlivan arasından şampiyon olduktan sonra boy atlayan Kulalı genç güreşçi Beytullah Sarı, Samsun’da düzenlenen U-17 Yaşar Doğu Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda ayak boyunda ikinci olarak milli takıma seçilmeye hak kazandı.

Kula’ya spor lisesi yapılıyor

Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçtiğimiz yıl nisan ayında 20 kente yapılacak olan yeni model spor liselerinden birini memleketi olan Manisa’nın Kula ilçesine kazandıracağının sözünü vermesinin ardından Kula’ya yapılacak olan yeni model spor lisesi için ihale tarihi belli oldu.

Kula Derbisinde Kazanan Kulaspor Oldu

Manisa Süper Amatör Lig C Grubu’nda mücadele eden Kula’nın iki takımı dün karşı karşıya geldi. Kulaspor, rakibi Kula Ülküspor’u 2-0 mağlup etmeyi başardı.

Kula Gençlik Kampı’nda ilk kamp ateşi yakıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula’ya kazandırılan ve ilk kez Kulalı öğrencileri ağırlayan Kula Gençlik Kampı’nda öğrencilerin konakladığı ilk gece kamp ateşi yakıldı. Öğrenciler tarafından canlı müziklerin söylendiği, oyun havaları ve zeybeklerin oynandığı kampta, protokol üyeleri ve öğrenciler Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür videosu gönderdi.

Kula Gençlik Kampı İlk Misafirlerini Ağırlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula’ya kazandırılan ve Türkiye’nin en büyük doğa kamplarından biri olan Kula Gençlik Kampı, ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. İlk etapta Kula’da eğitim gören öğrencilerin misafir olduğu kampa, 2023 yılı kamp döneminde 40 adet kamp için yaklaşık 10 bin öğrencinin gelmesi bekleniyor.

Kula’da Atatürk Kır Koşusu Düzenlendi

Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif faaliyetler çerçevesinde öğrencilere yönelik olarak Atatürk Kır Koşusu düzenlendi. 6 kategoride yaklaşık 300 öğrencinin yarıştığı koşuda öğrenciler birinci olabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Kaymakamlık Turnuvasında Finalin Adı: Esnafspor – Milli Eğitim

Kula Kaymakamlığı tarafından organize edilen kurumlar arası voleybol turnuvasında nefes kesen yarı final maçları da geride kaldı. Dün oynanan müsabaka sonuçlarına göre finale adını yazdıran takımlar Esnafspor ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Final heyecanı, 22 Aralık Perşembe günü saat 20.30’da yaşanacak.

Kula Gençlik Kampı Hizmete Hazır

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, açılış için hazırlıkları tamamlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula’ya kazandırılan Ege Bölgesi’nin en donanımlı kamplarından biri olan Gençlik Kampı’nın son halini inceledi.