Kula Spor haberleri

Performans Öğrencileri Yarışmalara Hazırlanıyor

Manisa’nın Kula ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçeye kazandırılan spor kompleksinde yüzme eğitmenleri öncülüğünde Kulalı öğrenciler yarışmalara hazırlanıyor. Aralıksız devam eden yüzme kurslarının yanı sıra 45 performans öğrencisi de ülke genelinde yarışmalara katılmak ve ilçeye kupa ile madalya kazandırmak için antrenmanlara devam ediyor.

Kula’da 5’inci Jeopark Futbol Turnuvası Başladı

Manisa’nın Kula ilçesinde Kula Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Jeopark Futbol turnuvası başladı. 10 takımın mücadele edeceği turnuvanın ilk maçında başlama vuruşunu Kaymakam Kemal Duru ile Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yaptı.

Beypınar Atlı Cirit Takımı Manisa Şampiyonu Oldu

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 2022 yılı Atlı Cirit Manisa İl Birinciliği müsabakaları Selendi ilçesinde tamamlandı. Finalde rakibi Selendi Cirit Takımı’nı mağlup eden Beypınar Atlı Cirit Takımı Manisa şampiyonu olurken, maç sonu sporcuların kutlaması renkli görüntüler oluşturdu.

Torununun şampiyonluk sevincine ortak olup çocuklar gibi eğlendi

Manisa’nın Kula ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ortaokul ve liseler arasında düzenlenen kız futbol turnuvaları sona erdi. Turnuvanın final maçında torununu desteklemek için gelen 62 yaşındaki Fadime Karakuş, elindeki meşaleyle maç boyu takıma destek verdikten sonra, maçın ardından torunu ve arkadaşlarıyla şampiyonluğun tadını çıkarıp çocuklar gibi sevindi.

Kız futbol Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi

Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen kız futbol turnuvasında grup maçları tamamlandı. İlk grup maçlarından namağlup lider çıkan Çarıkballı İlköğretim Kurumları kız futbol takımının gruptaki son maçına çıkarken sergilediği pankarta beğeni yağdı.

Ünilig Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun memleketi Manisa’nın Kula ilçesinde düzenlenen Ünilig Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası müsabakaları sona erdi. 3 sporcu ve 1 antrenör ile şampiyonaya katılan İstanbul Gedik Üniversitesi, erkekler kategorisinde Türkiye birincisi olma başarısı gösterdi. Müsabaka sonunda 3 kategoride şampiyon olan takım ve sporculara protokol üyeleri tarafından madalya ve kupaları verildi.

Yeni Model Spor Liselerinden Biri Kula’ya

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Manisa programında yaptıkları görüşmede, Bakan Kasapoğlu’nun ülke genelinde yapılacak olan yeni model 20 spor lisesinden birinin memleketi Kula’ya yapılacağını müjdelediğini söyledi.

Kula’ya Kazandırılan Gençlik Kampı İnşasında Sona Yaklaşıldı!

Ege Bölgesi’nin en büyüğü olmaya aday olan ve Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleriyle Kula’ya kazandırılan Gençlik Kampı inşasında sona yaklaşıldı. Kısa sürede tamamlanması planlanan kamp alanını inceleyen Kula Kaymakamı Kemal Duru, inşaatın son durumunu kendisine ait dron ile görüntüledi.