Manisa Çevre haberleri

Güzelyurt’taki Atıl Alana 625 Adet Çınar Ağacı Dikildi

Manisa’daki yeşil dokuyu arttırmak için yoğun çaba sarf eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesinde atıl durumda bulunan alanda 30 bin metrekarelik peyzaj alanı oluşturdu. Karaçay Deresi ve 301 Maden Şehidi anısına oluşturulan ormanın çevresi peyzaj uygulamasıyla vatandaşların rahat nefes alabileceği bir koru haline getirildi.

Aşağı Kayapınar Mezarlığında Kilit Parke Çalışması Gerçekleştirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yunusemre ilçesine bağlı Kayapınar Mahallesi’nde mahalle muhtarı ve vatandaşların talebi doğrultusunda Aşağı Kayapınar mezarlığında kilit parke çalışması gerçekleştirdi. Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya da çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kayapınar Mahalle Muhtarı Reis Eren ile birlikte incelemelerde bulundu. Muhtar Eren, çalışmalar nedeniyle Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Şehzadeler’de Can Dostlar Hizmet Aracı Sokaktaki Hayvanlara Hizmet Verecek

Sokak hayvanları için sayısız çalışmayı hayata geçiren Şehzadeler Belediyesi, sokaktaki hayvanlara hizmet verecek Can Dostlar Hizmet Aracını filosuna dahil ederek, hizmet yelpazesini genişletti. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Hayvanları Koruma Derneği Manisa Şubesi’ne 1 tonun üzerinde mama desteğinde bulunduklarını, sokak hayvanları için yeni besleme odakları yaptıklarını ve bunları da derneğin yönlendirmesi ile kentin değişik noktalarına yerleştireceklerini ifade etti.