Manisa Çevre haberleri

Tarzan Bulvarı’na İlave Aydınlatma Çalışması Yapıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesinde 19 Mayıs Bulvarı ile Mehmet Akif Ersoy Caddesi arasındaki Tarzan Bulvarı’nda ilave aydınlatma çalışması yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yolun iki tarafına konuşlandırdığı modern aydınlatma elemanları, bulvara geceleri ışıl ışıl, güzel bir görünüm kazandırdı.

Büyükşehir’den Manisa CBÜ Hastanesine Yol ve Peyzaj Çalışması!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi içerisinde bulunan yaklaşık 500 metrelik bölünmüş yolda ve hastanenin Mimar Sinan Caddesi’ne bakan 200 metrelik bağlayıcı yolda yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra hastane içerisi ve çevresinde peyzaj düzenlemeleri de yapıldı. Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, hastane içine ve çevresine yapılan düzenlemeler için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kuyumcular Çarşısında Dr. Sadık Ahmet Caddesi ile Çarşı Bulvarı arasında kalan 7 ada 86 parselde sokak sağlıklaştırma işlerinin yapılması için yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. Sokak Sağlıklaştırma projesinin 3. etabının ikinci kısmında kalan dükkânların cepheleri iyileştirildikten sonra, Kuyumcular Çarşısı’nın tamamı yenilenmiş olacak.

Atatürk Bulvarı’nda Değişim Çalışmaları Başladı!

Şehzadeler ilçesinin en işlek caddelerinden olan Atatürk Bulvarı’nda prestij cadde çalışması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, alt ve üstyapı çalışmalarını hummalı bir şekilde yürütüyor. Yenilenen altyapısı ve modern üstyapısıyla yepyeni bir görünüme kavuşacak olan cadde de, incelemede bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün altyapı çalışmasını tamamladığı bölgelerde hızla üstyapı çalışmasına başlıyoruz. Çalışmaların biran önce tamamlanması için tüm ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor” ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir Uncubozköy Mahallesi’nde Prestij Cadde Çalışmalarına Start Verdi!

Manisa’ya prestij katan projeleri bir bir hayata geçirmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Uncubozköy Mahallesi 5515 sokakta da prestij cadde çalışmalarına start verdi. Kaldırım düzenlemesi, aydınlatmaları ve asfaltıyla yepyeni bir görünüm kazanacak olan 5515 sokakta gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle Muhtar Halil Oğulganmış, Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Karaali Bölgesindeki Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, teknik ekipler ve mahalle muhtarları ile birlikte Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi Karaali Bölgesinde devam eden üstyapı düzenlemelerini inceledi. Mahalle muhtarları, hummalı bir şekilde gerçekleştirilen kilit parke ve asfalt düzenlemeleri için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yağcılar mahallesinde yaşanan elektrik kesintilerinin su kesintilerine neden olması ve yaz aylarındaki aşırı kullanım sonucu ikinci sondajın bağlantı çalışmalarına başladı. MASKİ’nin iş planları doğrultusunda yapılan çalışmalarla elektrik kesintileri sonrasında depoya su dolumu da daha hızlı bir şekilde yapılacak.