Manisa Eğitim haberleri

Başkan Çelik, ŞEGEM’in LGS’de Başarılı Olan Öğrencileri Ödüllendirdi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında başarılı olarak, istedikleri nitelikli liseleri kazanan Şehzadeler Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (ŞEGEM) öğrencileriyle bir araya geldi. Hedeflerine ulaşan öğrencileri tebrik eden Başkan Çelik, eğitim hayatlarında başarılarının devamını dileyerek, onları ödüllendirdi.

Akgedik TOKİ Ortaokuluna Muhsin Yazıcıoğlu Kütüphanesi

Pandemi süreci öncesinde Manisa’da başlatılan Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. ölüm yıldönümünde kırsal kesimlerdeki 11 okula kitap bağışı kampanyası sekteye uğrayınca, toplanan kitaplarla Akgedik Bölgesinde TOKİ tarafından yaptırılan Akgedik TOKİ Ortaokuluna kütüphane kurulması ve isminin de Muhsin Yazıcıoğlu Kütüphanesi olması kararlaştırıldı.

MAKİM’de Eğitim Gören Öğrencilerin İş Garantileri Olacak!

Manisa’daki ara eleman ihtiyacını karşılamada önemli bir rol oynayan Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi, Manisa Kalıp ve Makine İmalatçıları Derneği (MAKİM) ile işbirliği protokolü imzalayarak dernek binasında mesleki eğitim şubesi açacak. Açılacak şubeden mezun olacak öğrenciler hem meslek lisesi diploması, hem usta öğretici belgesi sahibi olurken, yüzde yüz iş garantisiyle de pratik eğitimlerini aldıkları firmalarda istihdam edilecekler.

Manisa’da Meslek Lisesinden Yüz Tanımalı Ateş Ölçerli Uyarı Veren Sistem!

Manisa Şehzadeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli öğretmenler, kayıt döneminin başlaması ve okulların açılmasına kısa bir süre kalması üzerine yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadelede kullanılması için yüz tanıma, maske tespiti, temassız ateş ölçümü ve yüksek ateşte sinyal verme gibi işlemleri aynı anda gerçekleştirebilen bir cihaz geliştirdi. Sistem sayesinde Maskesiz öğrenciler uyarılırken, yüksek ateşi olan öğrenciler için de sinyal butonu çalışacak.