Manisa Ekonomi haberleri

Ustalık Belgelerini Aldılar İlk Hizmetlerini Engellilere Verdiler

Manisa’da Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan güzellik ve saç bakım kursuna katılarak 760 saatlik eğitimin ardından ustalık belgesi almaya hak kazanan kursiyerler tarafından Karaağaçlı Engelsiz Eğitim Merkezinde eğitim gören özel bireylere saç bakımı ve saç kesimi yapıldı. Ustalık belgesi almaya hak kazanan kursiyerler hem hünerlerini sergiledi hem de engelli bireylerin mutluluklarına ortak oldu.

Evleri Yanan Ailenin Yardımına Manisa Büyükşehir Belediyesi koştu!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde evlerinde çıkan yangın nedeniyle eşyaları kullanılamaz hale gelen Zinnetbaş ailesinin yardımına Manisa Büyükşehir Belediyesi koştu. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat, halı gibi ihtiyaç duyulan malzemeleri evi yanan vatandaşa ulaştırarak yüz güldüren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, umutsuzluk anında vatandaşın umudu oldu.

Yunusemre Belediyesi’nden Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı Açıklaması!

Yunusemre ilçesine ait mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2023 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. 31 Mayıs 2023 mesai bitimine kadar devam edecek ödemelerde ayrıca Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun dahilinde mükellefler borçlarına ilişkin yapılandırma işlemlerini de yapabilecek.

Akgedik 3. Etap Konut Belirleme Kurası Yapıldı

Yunusemre Belediyesinin, TOKİ ortaklığıyla yürüttüğü 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 3. etabında konut belirleme kurası TOKİ Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. Kura ile konutları belirlenen hak sahipleri 22 Mayıs-07 Temmuz 2023 tarihleri arasında satış sözleşmesi imzalayacak.