Manisa Ekonomi haberleri

Seyitli GES’in Geçici Kabulü Yapıldı!

MASKİ Genel Müdürlüğünün 6,5 milyon TL yatırım bedeliyle Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli Mahallesinde 13 dönüm arazi üzerine kurduğu bir megavat gücündeki güneş enerjisi santralinin geçici kabul tutanağı imzalandı.

Köylünün Hayali Gerçeğe Döndü!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Kaymakam Cemal Hüsnü Çaykara, Güzelköy Mahallesinde ova yolu asfaltlama çalışması yapan Şehzadeler Belediyesi ekiplerini ziyaret ederek çalışmaları yakından inceledi. Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak çiftçilerimizin bu hayalini gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Eskiden çiftçilerimizin traktörlerle dahi zorluklarla gitti ova yollarında asfalt kaplama çalışması yapıyoruz.” dedi.

Yunusemre Belediyesinden İki Aileye Erzak Desteği

Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan iki engelli aileyi ziyaret ederek erzak ve hijyen kolisi desteğinde bulundu.

Üreticilere Destek Olmak İçin Her Yıl 100 Kilometre Ova Yolunun Asfaltlanacak!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yıl başlayan ova yolları asfalt çalışmaları kapsamında, Aşağıçobanisa, Hamzabeyli ve Yeşilköy mahallelerinde yapılan yollarda incelemelerde bulundu. 320 bin dönüm verimli tarım arazisi bulunan ilçede üreticilere destek olmak için her yıl 100 kilometre ova yolunun asfaltlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Çelik, bu çalışma için 10 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını belirtti.