Manisa Politika haberleri

Muhtarlar Hayat Kurtaracak

Manisa Valiliği koordinesinde, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa 112 Acil Çağrı merkezi ve Yunusemre Muhtarlar Derneğinin ortak projesi olan ‘Hayat kurtarmakta biz de varız’ projesinin tanıtımı yapıldı. Projede ilkyardım eğitimi alacak olan muhtarlar köylerindeki hasta ve yaralılara sağlık ekipleri gelene kadar ilk müdahaleyi yaparak hayat kurtaracak.

Tarihe Meydan Okuyan Camin Rutubet Karşısında Tel Tel Dökülmeye Başladı!

Manisa’da 1549 yılında yaptırılan İbrahim Çelebi Camii kubbe ve duvarlarında meydana gelen rutubet ve sıva dökülmeleri tehlike saçıyor. Tarihe meydan okuyan caminin rutubet karşısında tel tel dökülmeye başlaması üzerine cami cemaati yetkilerin duruma el atmasını ve caminin acilen restore edilerek gelecek kuşaklara da ulaştırılmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanı Yunusemre Meydan Camii’ne Hayran Kaldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yunusemre Meydan Camii’nde Müftüler ile buluştu. Meydan Camii’nde öğle namazını kıldıran Erbaş, böylesine muhteşem bir caminin yapılmasına öncülük ettiği için Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, hayırseverlere ve caminin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İYİ Partili Alkan’dan Manisa Tarihinin En Büyük Çevre Felaketi Açıklaması!

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, sosyal medya hesabından daha önce duyurduğu Karaali Mahallesi’nde ki sulama kanalına bazı fabrikalar tarafından zehirli atıklar akıtıldığını ve dün gecede bu nedenle fabrikada çalışan 8 işçinin zehirlendiğini söyledi. Olay üzerine Manisa Valiliği tarafından açıklama yapılarak konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Şehzadeler’de 3 Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek Çıkarak Olan Aşevi Dualarla Açıldı!

Manisa’nın en büyük eksikliklerinden biri olan aşevi Şehzadeler Belediyesi ve Manisa İl Müftülüğü işbirliği ile dualar eşliğinde açıldı. Tam kapasite ile çalıştığında 3 bin 500 kişiye sıcak yemek çıkarak olan tesis 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanırken tesisten sadece evinde yemek pişiremeyecek durumda olan ihtiyaç sahipleri faydalanabilecek.