Manisa Sağlık haberleri

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Arslan’dan, Manisa’da Veteriner Hekimin Muayenehanesinin Mühürlenmesine Sert Tepki!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, Manisa’da Yunusemre Belediyesi tarafından işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı gerekçesiyle bir Veteriner Hekimin muayenehanesinin mühürlenmesine tepki gösterdi. Arslan, “Mevzuatta veteriner hekim muayenehanelerine Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsat verileceği hükme bağlanmıştır. Belediyeler, işyeri açma ve çalışma ruhsatı adı altında veteriner hekimlerden ayrıca ikinci bir ruhsat istemektedir. Muayenehanelerimizin kapanmasına neden olan haksız uygulamaya son verilmelidir” dedi.

Şehzadeler’deki Çocuklara Diş Taraması Yapılacak

Şehzadeler Belediyesi ile Koruyucu Diş Hekimliği Derneği işbirliğiyle başlatılan Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi ve Taraması Projesinde Şehzadeler’deki 6-10 yaş grubundaki 7 bin 800 öğrencinin diş taraması yapılarak, diş sağlığı eğitimleri verilecek. Projenin ilk uygulaması Şehzadeler Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’ndeki 64 öğrenciye eğitim verilerek, minik öğrencilerin diş taramalarının yapılması ile başladı.