MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başkanlara Hitap Etti

Toplantının açılışında 81 il başkanı ve 130 belediye başkanına hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin gücüne güç katarak yürüdüğünü, günden güne büyüdüğünü ve millete hizmet aşkıyla yükselmeye devam ettiğini söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başkanlara Hitap Etti

Hiçbir zafere kolay yollardan varılamayacağını vurgulayan Bahçeli, “Muzaffer bir ruhun ortaya çıkması da tesadüfi olamaz. Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, mücadele ve fedakarlık bekler. Kutlu bir mücadele esnasında, nefesi kesilenler, nefsine esir düşenler, dünyevi menfaatlere yenilenler çıkmıştır, bundan sonra da çıkmaları muhtemeldir. İnsanoğlu çiğ süt emmiştir, yanılması, yozlaşma akıntısına kapılıp yanlış istikametlere sürüklenmesi beklenmelidir. Geçmişin kuytu köşelerine şuurumuzun merceğiyle baktığımızda buna dair hazin ve hüzünle perçinlenmiş pek çok ibretlik misal verilebilecektir. Hesap yapanlarla hasbi davrananları, davanın omuzuna basanlarla davayı omuzlayanları tarif ve tefrik etmek zorunludur, mümkündür, elbette tecrübeyle sabittir. ‘Ben’ diyen, bencilliğe gömülen, dünyanın kendi çevresinde döndüğü zehabına aldanan, ben merkezli ve çıkar odaklı tutuma savrulan nice insan bu dünyadan gelip geçmiştir” diye konuştu.

“Cumhur ittifakı Türkiye'nin güvenlik zırhı”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin mimarının Cumhur İttifakı olduğunu kaydeden Bahçeli, yeni sistemin yaşaması için bu ittifakın kazasız belasız yoluna devam etmesinin milli beka açısından mecburi olduğunu ifade etti. “Cumhur İttifakı Türkiye'nin güvenlik zırhıdır” diyen Bahçeli, “Cumhur İttifakı milli birlik ve dayanışma şuurudur. Cumhur İttifakı Türkiye'nin ta kendisi, Türk milletinin ruh köküdür. 15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhuyla temeli atılan, 16 Nisan halk oylamasıyla çatısı örülen, 24 Haziran Seçimleriyle genişlik ve derinlik kazanan Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'nin sistemsel açmaz ve ihtiyaçlarını telafi ederek muhasım odaklara set çekmiş, sur örmüştür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 95 yıllık Cumhuriyetimizi gelecek asırlara kuruluş esaslarına bağlı kalarak taşıma, daha da güçlendirme ve geliştirme amacına kilitlenmiştir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Türkiye bütün meselelerini, bütün talep ve eksikliklerini yeni sistemin sunduğu imkanlar kapsamında çözüme kavuşturacaktır. Cumhur İttifakı bunu teminle hem tarihe hem de geleceğe karşı mesuldür. Ülke yönetiminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun teşkiliyle planlanan uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmektedir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER