Salihli Asayiş haberleri

Salihli Kaymakamı Sağlam Korona Virüs Tedbirleri Denetimi Yaptı

İçişleri Bakanlığının Covid-19 denetimleri genelgesi kapsamında Manisa’nın Salihli ilçesinde de iş yerlerine kapsamlı denetimlerde bulunuldu. ’Sağlık için hepimiz için’ sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerde esnafın çoğunlukla hijyen, fiziki mesafe ve maske takma kurallarına uyduğu görülürken, kurallara uymayan iş yeri sahipleri ise uyarıldı. Kaymakam Sağlam maskesiz gezenlere ise maske taktırdı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Manisa Trafiğini Denetledi!

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Manisa’nın Salihli ilçesinde Kurban Bayramı öncesi trafik denetimine katıldı. Sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyaran İnce, “Sürücülerimiz hız limitlerine, takip mesafesi kurallarına uyarlarsa, şerit değiştirmeyi kuralına göre yaparlarsa, sürücülerimiz cep telefonu kullanmazsa, araç içerisindeki herkes emniyet kemerlerini takarlarsa biz bu işi başarabiliriz” dedi.

Manisa’daki Biyogaz Santrali Eyleminde Ortalık Karıştı!

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Çapaklı Mahallesi sınırları içerisine kurulması planlanan Biyogaz Santrali’ne karşı direnen çiftçiler ile jandarma karşı karşıya geldi. Santrali yapmak isteyen şirketin iş makinelerinin araziye girmemesi için yol kapatan yaklaşık 150 vatandaş ile jandarma arasında yaşanan arbedede 6 çiftçi gözaltına alındı.