Salihli Çevre haberleri

Salihli’de Lavanta Hasadı Nedeniyle Şenlik Düzenlendi

Manisa’nın Salihli ilçesi Karapınar Mahallesi’nde bulunan İkizce Çiftliği’nde lavanta hasadı münasebetiyle şenlik düzenlendi. İstanbullu iş insanı Çiğdem Ergelen ve ortağı Adile Şölen’in 70 dönüm üzerinde yetiştirdiği lavantalar, davul zurna eşliğinde lavanta yağı damıtma makinesine yerleştirilerek ilk esans elde edildi.

Manisa’daki Marmara Gölü Kuruyor… Balıkçı Tekneleri Karaya Oturdu!

Manisa’nın “kuş cenneti” olarak bilinen ve balıkçılıkla geçimini sağlayan birçok vatandaşın adeta can damarı olan Marmara Gölü’nde suların çekilmesi tehlikeli boyutlara ulaştı. Su seviyesi 1,5 metrenin altına düşen gölü göçmen kuşlar terk etmeye başlarken, balıkçılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar da avlanamadığı için teknelerini karaya çekti.

Yeniköy Mahallesinde Kilit Parke Taş Döşeme Çalışmaları Başladı

Salihli Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışmalar kapsamında, Yeniköy Mahallesinde 20 bin metrekare kilit parke taş döşeme çalışmaları başladı. Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca, kilit parke taş döşeme çalışmalarının başladığı Yeniköy Mahallesini ziyaret ederek Kırsal Hizmetler Müdürü Serkan Sözer’den devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Manisa’da Kırlangıçlar Yuva Yaptığı Kum 2 Yıldır Kullanılmıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Salihli Şantiyesi, 2 yıldır kırlangıçları konuk ediyor. Kırlangıçların, yola serilecek temel malzeme içerisine yuva yapmaları nedeniyle oradaki kum, 2 yıldır kullanılmazken, kırlangıçlar, temel malzemenin içine yaptıkları yuvaları ve yuvaların etrafındaki uçuşları ile adeta görsel bir şölen sunuyor.

Büyükşehir Belediye Ekibi Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı Ziyaret Etti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte asfalt çalışmalarını takip etmek üzere gittiği Salihli ilçesinde, Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın konuğu oldu. Büyükşehir Belediyesi heyeti, daha sonra Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Salihli Şantiyesi’nde de incelemelerde bulundu.