Salihli Çevre haberleri

Manisa’da Yerli ve Yabancı Turisti Ağırlayan Jeopark Alanındaki Çöpler Görenleri Çileden Çıkarttı!

Manisa’nın Kula ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO tescilli Jeopark alanı içerisinde yer alan Divlit Yanardağı’nda bilinçsizce dökülen çöpler, çevre kirliliğine duyarlılıkta gelinen son noktayı gözler önüne serdi. Hemen hemen her hafta aynı manzara ile karşılaşılan utandıran görüntü için, belediye yetkilileri de harekete geçti.

Manisa’da Zeytin Bahçesinde Çıkan Siyah Sıvı Heyecan Uyandırdı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir çiftçinin su kuyusu için yerin yaklaşık 200 metre altına açtığı sondajdan çıkan siyah sıvının petrol olabileceği ihtimali heyecan uyandırdı. Çevre sakinleri ateşle temasında alev alan sıvının petrol olabilme ihtimalinin araştırılmasını isterken, yaşanan olay akıllara Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın oynadığı 1978 yapımı ‘Petrol Kralları’ filmini getirdi.

Kula-Salihli Jeoparkı, UNESCO Avrupa Jeoparklar Ağı Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi iş birliğinde kurularak Türkiye’nin ve Türk Dünyasının ilk ve tek tescillenen jeoparkı olan ve UNESCO tarafından uluslararası öneme sahip bir kalite sertifikası olan Global Jeopark unvanı ve etiketi alan Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı, 2024 yılı içerisinde yapılacak olan Avrupa Küresel Jeoparklar Ağı’nın Koordinasyon Toplantısına ev sahipliği yapacak.

Salihli Belediyesi 2022 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı!

Salihli Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte şehir merkezinde asfalt çalışmalarını başlatarak 2022 yılı asfalt sezonunu açtı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni sezonun ilk asfalt çalışmasını doğalgaz hat döşeme çalışmaları nedeniyle Seyrantepe Mahallesinde bozulan yollarda gerçekleştirdi.