Salihli Ekonomi haberleri

Salihli’de Pandemi Nedeniyle Kapatılan Üretici Pazarı Yeniden Açıldı

Manisa’nın Salihli ilçesinde belediye öncülüğünde geçen yıl açılan ancak yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında bir süreliğine kapatılan Üretici Pazarı, yeniden vatandaşların hizmetine açıldı. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Salihli Ticaret Sanayi Odası Girişimci Kadınlar öncülüğünde yeniden açılan ve her cuma günü Çarşamba Pazarında hizmet verecek olan Üretici Pazarını ziyaret eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, pazarı gezerek tezgah açan kadın üreticilere hayırlı işler diledi.

Manisa’da Pandemi Turnikesi ve Ölç Geç Kabini Üretildi

Manisa’nın Salihli ilçesinin köklü okullarından İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknoloji Alanı ve Mobilya ve İç Tasarım Alanı öğretmenleri tarafından yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ar-Ge Grubu tarafından yazılım ve donanımı kendilerine ait temassız pandemi turnikesi ve ölç geç kabini üretildi.

Büyükşehirden Sulama Kooperatifi’ne 2 Bin 304 Metre Boru Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama kooperatiflerine yardım ve destekler hız kesmeden devam ediyor. Destekler kapsamında, Salihli ilçesine bağlı Başlıoğlu Sulama Kooperatifi’nin atıl durumdaki sulama tesisini yenileme çalışmalarına Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 140mm/10atü’lük toplam 2 bin 304 metre boru yardımı yapıldı.