Salihli Ekonomi haberleri

1550 Üreticiye 1550 Top Üzüm Sergi Örtüsü Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 7500 üzüm üreticisine yüzde 100 hibe ile 7500 top üzüm sergi örtüsü teslimi devam ediyor. Bu kapsamda Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçelerinde yapılan törenlerle 1550 üreticiye 1550 top üzüm sergi örtüsü teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu üreticilere, örtülerine teslim etti.

MASKİ, Salihli’nin Su Kaynaklarını Artırmak İçin Gece-Gündüz Çalışıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezi için 3 adet yeni sondaj kuyusu açtı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da, sondajların açıldığı alanı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Küresel ısınma ve iklim değişikliği ve buna bağlı olarak artan su tüketiminin de etkisiyle çalışmalarına Salihli’de de devam ettiklerini belirten Aslay, “3 tane yeni sondaj kuyusu açtık. 1 tane sondaj kuyumuzu hemen hattımıza bağladık. 2 tane sondaj kuyumuzda çalışmalarımız şu anda devam ediyor. 2-3 gün içerisinde diğer açmış olduğumuz sondajları da hatta bağlayacağız. Bu sayede, Salihli ilçemize mevcut duruma göre saniyede 75 litre daha fazla su vererek, vatandaşlarımıza daha kesintisiz su ulaştıracağız” dedi.

MASKİ Çelikli’ye 68,5 Milyon TL’lik Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Salihli ilçesine bağlı Çelikli mahallesinde 11 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmasına başladı. 19 kilometrelik içme suyu şebeke hattı da yenilenen Çelikli’ye 68,5 milyon TL yatırım yapılıyor.

Salihli İlçesinde Düzenlenen Törenle 115 Damızlık Koç Sahiplerine Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ” Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi ” devam ediyor. Salihli ilçesinde düzenlenen törenle 115 damızlık koç sahiplerine teslim edildi. Yüzde 75 hibe destekli olarak üreticilere verilen 115 adet damızlık koç, Ahmetli, Alaşehir, Salihli ve Sarıgöllü üreticilere düzenlenen törenle teslim edildi.

Çilek Üreticisine Büyükşehir’den Yüzde 75 Hibe İle Malç Naylonu Desteği!

Üreticinin her daim yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, çilek üreticisinin kullanımı için Salihli’de Gökeyüp Mahallesi’nde ve Kula’da üreticiye malç naylonu desteğinde bulundu. Dağıtım törenine katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, üreticilerin ürünlerinin ve gelirlerinin artmasını, ekonominin canlanması amacıyla her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

Büyükşehir Salihli Kilit Parke, Beton Boru ve Büz Fabrikası 60 Kişiye İstihdam Sağlıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli Kilit Parke, Beton Boru ve Büz Fabrikası’nı ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, fabrikada 3 vardiya şeklinde üretime geçildiğini, 60 personele istihdam sağlandığını, günlük 6 bin 500 metrekare kilit parke ile 1000 adet çeşitli ebatlarda beton boru ve konik üretiminin yapıldığını ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı projelerinde ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretiminin bu fabrikadan tedarik edildiğini söyledi.