Salihli Ekonomi haberleri

Zabıta Ekipleri Yaş Sebze ve Meyve Taşımacılığı Yapan Araçları Denetledi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı’na bağlı Hal Zabıta ekipleri, Salihli’de yaş sebze-meyve taşımacılığı yapan araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi. Üreticiyi korumak ve haksız rekabeti engellemek amacıyla yürütülen denetim faaliyetlerinin bundan sonraki süreçte de aralıksız devam edeceği belirtildi.

Büyükşehirin Üretimi Yatırıma Dönüşüyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde, üretken belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen Salihli Beton, Parke, Bordür ve Büz Fabrikasında üretilen kilit parke, beton boru ve büzler MASKİ Genel Müdürlüğü’nün alt ve üstyapı çalışmalarında da kullanıyor. Vatandaşların ihtiyaç duyduğu projelere Manisa Büyükşehir Belediyesi kendi üretimiyle çözüm sunarken, aynı zamanda da kamu kaynaklarının etkin kullanılması sağlanıyor.

Salihli’nin Esnaf Kooperatifi Türkiye’de 18. Sırada

Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Aşık, “Kooperatifimiz ortaklarının kredilerine kefil olduğu rakam 165 milyon lira yani eski rakamla 165 trilyondur. Takibimiz ise 624 bin liradır. Yani bir ortağımızın kredi limiti 200 bin lira olunca üç ortağımızın kullandığı kredi kadar bu tabloda kooperatifimizi Türkiye’de bulunan 1200 kooperatif arasında ilk 18 arasında olduğunu övünerek söylemek istiyorum.” dedi.

Salihli Şoförler Odası’ndan ’Toplu Taşımayı Tercih Edin’ Çağrısı

Manisa’nın Salihli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Murat Dağıstanlı, toplu taşıma araçlarının sürekli dezenfekte edilip denetlendiğini belirterek, “Vatandaşlarımıza işe gidiş ve gelişlerinde özel araçlarını bir kenara koyup, hem araçlarının gereksiz yıpranmalarının önüne geçmelerini, trafiği rahatlatmalarını, hem de masraflı bir taşıma yükünden kurtulmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.