Salihli Genel haberleri

Salihli Kaymakamı Sağlam Korona Virüs Tedbirleri Denetimi Yaptı

İçişleri Bakanlığının Covid-19 denetimleri genelgesi kapsamında Manisa’nın Salihli ilçesinde de iş yerlerine kapsamlı denetimlerde bulunuldu. ’Sağlık için hepimiz için’ sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerde esnafın çoğunlukla hijyen, fiziki mesafe ve maske takma kurallarına uyduğu görülürken, kurallara uymayan iş yeri sahipleri ise uyarıldı. Kaymakam Sağlam maskesiz gezenlere ise maske taktırdı.

Borç İçerisindeki Esnafa İçin Kredi Görüşmeleri Sonuç Verdi!

Salihli ilçesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Aşık, Kurban Bayramı öncesinde esnaf ve sanatkara kredi taksitlerinin ertelenmesi ile ilgili esnafa müjde verdi. Esnafların Temmuz, Ağustos ve Eylül taksitlerinin faizli olarak başvurmaları halinde erteleneceğini belirten Aşık, “Kredilerin ertelenmesi esnafa nefes aldıracak” dedi.

Manisa’daki Biyogaz Santrali Eyleminde Ortalık Karıştı!

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Çapaklı Mahallesi sınırları içerisine kurulması planlanan Biyogaz Santrali’ne karşı direnen çiftçiler ile jandarma karşı karşıya geldi. Santrali yapmak isteyen şirketin iş makinelerinin araziye girmemesi için yol kapatan yaklaşık 150 vatandaş ile jandarma arasında yaşanan arbedede 6 çiftçi gözaltına alındı.