Salihli Politika haberleri

Büyükşehir Salihli Şehitleri İçin Mevlit Okutarak, Pilav Hayrında Bulundu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesinde vatanımızın bütünlüğü için şehit düşen kahramanlarımızın şehadetlerinin yıldönümü dolayısıyla mevlit okutarak, pilav hayrında bulundu. Şehit aileleri ile yakından ilgilenen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle andı.

Büyükşehir Salihli Kilit Parke, Beton Boru ve Büz Fabrikası 60 Kişiye İstihdam Sağlıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli Kilit Parke, Beton Boru ve Büz Fabrikası’nı ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, fabrikada 3 vardiya şeklinde üretime geçildiğini, 60 personele istihdam sağlandığını, günlük 6 bin 500 metrekare kilit parke ile 1000 adet çeşitli ebatlarda beton boru ve konik üretiminin yapıldığını ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı projelerinde ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretiminin bu fabrikadan tedarik edildiğini söyledi.

Minik Eller Kent Müzesinde Çömlek Yaptı

Salihli Belediyesi, Manisa Eğitim Projesi (MANEP) çerçevesinde 42 minik öğrenciyi Müdire Hanım Kent Müzesi’nde çömlek ile tanıştırdı. Kent müzesinde gün boyu killi çamur ve çömlek ile eğlenceli saatler yaşayan minik yetenekler, Anneler Günü hediyelerini kendi elleriyle hazırladı.