Sarıgöl Çevre haberleri

Alt ve Üstyapı Yatırımlarıyla Çehresi Değişen Karacaali Mahallesine Ziyaret

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri Sarıgöl ilçesine bağlı Karacaali mahallesine ziyarette bulundu.

Alt ve Üstyapısı Yenilenen Kızılçukur Mahallesi’ne Ziyaret

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve Sarıgöl ilçesine bağlı Kızılçukur mahallesini ziyaret etti.

Sarıgöl İlçesinde Yağmur Suyu Izgaraları Temizlendi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde aşırı yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgara temizliklerini sürdürüyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Sarıgöl ilçesinde de ana arterlerde başlanan temizlik çalışmalarına daha sonra da mahalle içlerinde bulunan sorunlu noktalarda devam edildi. Yapılan iş ile Kanalizasyon hattı ve yağmur suyu ızgaralarının iç […]

Sarıgöl AAT Tam Kapasiteye Ulaştı

MASKİ Genel Müdürlüğünün 57 milyon TL yatırım bedeliyle faaliyete aldığı Sarıgöl Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmaya başladı. Tesiste yıllık 1 milyon metreküpün üzerinde atıksu arıtımı yapılacak.

Büyükşehir ve MASKİ, Sarıgöl’de Yaraları Sarıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz haftalarda Sarıgöl ilçesinde yaşanan aşırı yağışların ardından heyelanda zarar gören Şeyhdavutlar ile Güneydamları mahallelerini ilçe merkezine bağlayan menfezin yerine yeni menfez imalatına başladı. Mahalle muhtarları yapılan çalışma için Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

Başkan Ergün’den Demirci ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ve Sarıgöl ilçelerinde etkili olan sağanak yağışların ardından Büyükşehir ve MASKİ bünyesinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Demirci’de tüm birimlerle organize olarak münferit olumsuzlukları ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Ergün, yağışın izlerini silmek için ekiplerin sahada olduğunu belirtti. Sarıgöl’de Şeyhdavutlar mahallesini ilçe merkezine bağlayan yolda meydana gelen heyelan sonrasında Büyükşehir Belediyesi olarak yolu ulaşıma açtıklarını ifade eden Başkan Ergün, zarar gören menfezin yerine de MASKİ bünyesinde yerinde dökme yeni bir menfez inşa edecekleri bilgisini de verdi.