Sarıgöl Çevre haberleri

MASKİ 330 Milyon Liralık Yeni Bir Yatırım Hamlesi Gerçekleştiriyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, bereketli Gediz ve Bakırçay havzalarını korumak için 330 milyon liralık yeni bir yatırım hamlesi gerçekleştiriyor. Demirci, Selendi, Sarıgöl ve Köprübaşı ilçelerine inşa edilecek tesisler ile il genelinde atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi kalmayacak. İlçelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları da yapılacak.

Dolan Dere Yatakları MASKİ Ekipleri Tarafından Temizlendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl’ün Günyaka Mahallesinde aşırı yağışlardan etkilenerek sel felaketine neden olan dere yataklarında hummalı bir çalışma başlattı. Dere temizlik çalışmalarının ardından Günyaka Mahallesinde iki ayrı noktada 35 metrelik yerinde dökme kutu menfez imalatına başlandı.

Sarıgöl’de 30 Kilometrelik Asfalt Çalışması Tamamlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı asfalt sezonu çalışmalarını Sarıgöl ilçesinde tamamladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve beraberindeki heyet ile birlikte ilçede yenilenen yollar üzerinde incelemelerde bulundu.

Yol Sorununda Büyükşehir Sarıgöl’de Üzüm Üreticilerini Unutmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Sarıgöl’de, Baharlar-Tekeli-Kertil güzergâhında başlattığı sathi kaplama çalışmasında sona gelindi. Birçok bağlının yanı sıra Denizli’ye de bağlantı sağlayan yolda yapılan çalışmanın önemine değinen Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

MASKİ Sarıgöl’de Su Taşkınlarının Temizlik Çalışmalarına Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta aşırı yağış sonucu Sarıgöl’de meydana gelen taşkın bölgesinde çalışmalara başladı. Dere yataklarında oluşan taşkınların önüne geçilebilmesi ve vatandaşların olası afetlerden zarar görmemeleri adına MASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri dere yataklarında hummalı çalışmalara başladı.