Sarıgöl Ekonomi haberleri

İlçelerde Ekmeğe Yapılan Zam Mahkeme Tarafından Durduruldu!

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından Manisa’nın 5 ilçesinde 200 gram ekmeğin fiyatının 1.50 TL’den 1.75’TL’ye yükseltilmesi üzerine Manisa 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde ihtiyati tedbir talepli olarak açılan davada ‘Onaylanan ekmek fiyatı tarifesinin uygulamasının dava sonuçlanıncaya kadar tedbiren durdurulmasına’ karar verildi.

İlçeye Tarihinde Bir İlk Olacak Proje Hayata Geçti!

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde hizmetlerine devam ederken Sarıgöl ilçesinde de büyük yatırımlara hayat verdi. Sarıgöl’e MASKİ tarafından bu güne kadar 57 milyon TL yatırım yapıldı. İlçe tarihinde bir ilk olacak olan atıksu arıtma tesisi için yüklenici firmaya da yer teslimi yapılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Sarıgöl tarihinde bir ilk olacak olan modern atıksu arıtma tesisini ilçemize kazandıracağız” dedi.

Üzüm Bağlarında Rekolte Kaybına Yol Açan Salkım Güvesiyle Mücadele Başladı!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bağlarda rekolte kaybına yol açan ’Salkım güvesi’ zararlısına karşı feromon tel ve kapsüllerle Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından mücadele başlatıldı. Müdürlük tarafından 17 merkezi yere salkım güvesi tuzakları kurulmaya başlanırken geçtiğimiz yıl 2 bin 300 üreticinin devlet tarafından dekar başına 50 TL destek aldığı öğrenildi.

Manisalı Kadın Mezarcıdan Vatandaşlara Dikkat Çeken Uyarı!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde yeni sanayide iki yıl önce açtığı mermer mezarcılığı atölyesini işeten kadın girişimci Sibel Coşkun işini severek yaptığını belirtti. İşini severek yapmasına rağmen son dönemlerde korona virüs vakaları nedeniyle ölümlerin artmasına üzüldüğünü kaydeden Coşkun vatandaşlara da, “’Evde kalın bize iş çıkarmayın” uyarısında bulundu.