Sarıgöl Politika haberleri

Manisa’da Görev Yapan Sağlıkçı Çiftin Paylaşımına Bakan Koca’dan Teşekkür Tweeti

Korona virüsten babasını kaybeden Sarıgöl Devlet Hastanesinde aşılama da görevli hemşire Yağmur Küçücük’ün nöbeti sırasında görevli olmamasına rağmen eşi Dr. Taner Küçücük’ün 9 saat boyunca kendisine yardım ettiği anları Twitter hesabından paylaşması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yağmur hemşire ve doktor eşine attığı twitt ile teşekkür etti. Yağmur hemşire Sağlık Bakanının seslerini duymasının kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Yeter ki aşı olmaya gelsinler biz her türlü fedakarlığa razıyız” dedi.

Emcelli Mahallesine MASKİ’den Yeni Sondaj Kuyusu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Emcelli Mahallesinde bulunan sondaj kuyusunun artık mahalleye yeterli içme suyu sağlayamamasından dolayı yeni bir sondaj kuyusu açtı. Yapılacak testlerin ardından sondajın kullanıma alınmasıyla birlikte Emcelli’de içme suyu sıkıntısı son bulacak.

Sarıgöl’e 30 Milyonluk Çevreci Tesisinin Temeli Atıldı

MASKİ Genel Müdürlüğünün Sarıgöl merkezin evsel nitelikli atıksularını arıtmak için 30 milyon TL yatırımla ilçeye kazandıracağı atıksu arıtma tesisinde çalışmalara temel atma töreniyle başlandı. Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışan bir Büyükşehir Belediye Başkanı sayesinde bereketli Manisa Ovasının koruma altında olduğunu söyledi.