Sarıgöl Politika haberleri

Sarıgöllü Öğrenciler Almanya’da 3 Farklı Yaşlı Bakım Merkezinde 21 Gün Staj Yapacak!

Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen 2020 yılı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (K102) kapsamında Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Avrupa’daki Geriatrik Bakımın Beyaz Meleklere Entegrasyonu’ Projesi için 18 öğrenci 6 öğretmen ile 16 Ocak 2022-05 Şubat 2022 tarihlerinde Almanya’da staj faaliyetine katılacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden Üreticilere 100 Bin Fidan Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Meyveciliği Geliştirme Projesi’ kapsamında Salihli-Alaşehir-Sarıgöl ilçelerinde 146 üreticiye 13 bin 140 meyve fidanını teslim etti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2021 yılında 1000 üreticiye 100 bin adet zeytin, badem, ceviz, ayva, Trabzon Hurması, incir, menengiç ve kayısı fidanı desteğinde bulundu.

İlçede İhtiyaç Sahibi Ailelerin 35 Çocuğuna Evlerinde Sünnet Töreni Yapıldı!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde MHP ilçe başkanlığı tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde sünnet yapamayacak durumda olan dar gelirli vatandaşların çocuklarına yönelik toplu sünnet töreni gerçekleştirildi. İhtiyaç sahibi ailelerin 35 çocuğunun evlerinde sünnet yapıldığı belirtilirken, toplu sünnet şöleninin bundan sonra her yıl yapılarak geleneksel hale getirileceği açıklandı.

Temsili jandarma Oldular Mutlulukları Gözlerine Yansıdı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde jandarma ekipleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Bazı engelli vatandaşlara jandarma yeleği giydirerek temsili trafik denetimi yaptıran ekipler vatandaşların da takdirini toplarken, engellilerin mutlulukları gözlerine yansıdı.