Sarıgöl Politika haberleri

Büyükşehir ve MASKİ’den Sarıgöl’e 239 Milyon TL’lik Yatırım

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl’de mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. İlçede Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı, devam ettiği ve planladığı çalışmaları anlatan Başkan Ergün, Büyükşehir ve MASKİ’nin geride kalan sürede Sarıgöl’e 239 milyon TL’lik yatırım yaptığını söyledi. Başkan Ergün, toplantı sonunda muhtarların taleplerini de dinledi.

Gördesli Makbule Oyunu Sarıgöl’de Sahnelendi

Milli Mücadele kahramanlarından Gördesli Makbule’nin şehadetinin 100. yılı nedeniyle milli mücadelenin şehit kahramanlarından Gördesli Makbule Hanım’ın hayatını konu alan “Asker Makbule” adlı tiyatro oyunu Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde sahnelendi.

İmzalar Sarıgöl İçin Atıldı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’u makamında ağırladı. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi işbirliğinde ilçeye kazandırılacak olan Dolu Savar Projesi, Sarıgöl Meydan Projesi ve ilçenin muhtelif noktalarında ilgili firmaların kazımları sonrasında oluşan kilit parke taş ihtiyacını karşılamak üzere 100 bin metrekarelik taş tedarikini içeren 3 protokol imza altına alındı.

Ak Partili Baybatur’dan Afetzede Üreticileri Rahatlatan Açıklama!

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Sarıgöl ve Salihli’de etkili olan dolu yağışı ve şiddetli fırtına sonrası hasar gören bağlarda incelemelerde bulundu. Üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileten Baybatur, “Şu anda hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Tamamlanır tamamlanmaz hükümetimiz gereğini yapacaktır. Üreticilerimiz endişelenmesin” dedi.

İtfaiye Daire Başkanı İnal, Tankerlerin Hazırda Bulunması Noktasında Uyarılarda Bulundu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, ilçe ziyaretlerini Sarıgöl ile sürdürdü. Sarıgöl İtfaiye Amirliğini ziyaret eden İnal, daha sonra traktör arkası tanker verilen muhtarları da ziyaret ederek, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaşanabilecek olumsuzlukları hızla bertaraf edebilme adına tankerlerin hazırda bulunması noktasında hatırlatma yaptı.