Saruhanlı Çevre haberleri

Büyükşehir 15 Kişilik Ekiple Vatandaşların Yardımına Koştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, merkez üssü Saruhanlı ve Akhisar olan 5,5 şiddetindeki deprem bölgesine yaklaşık 15 kişilik öncü ekip çıkartarak ilk kontrollerini gerçekleştirdi. Yaşanılan deprem sonrası ilk andan itibaren vatandaşların yanında olmak isteyen Manisa Büyükşehir Belediyesi olay yerinde vatandaşlardan bilgi aldı.

Saruhanlı’da Trafik Güvenliğinin Olumsuz Etkileyen Yollar Temizledi

Son günlerde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle, Saruhanlı’da Sarıçam-Şatırlar, Bahadır-Gökçeköy ve Kayışlar mahalleleri arasında kalan, yolların bazı yerlerinde toprak ve taşlar yollara geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de, mevcut güzergahta trafik güvenliğini sağlamak için taş ve toprakları yollardan temizleyerek, şarampolde bakım yaptı.

Saruhanlı’da Bulunan Doğa Harikası Tepegöl Turizme Açılacak

Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi’nde bin 40 rakımlı dağın tepesinde yer alan ve eşsiz güzelliği ile dikkat çeken 120 bin metrekare büyüklüğündeki Tepegöl’ün turizme açılması için çalışma başlatıldı. Yabani inekleri, yılkı atları ve eşsiz doğası ile bölge sadece Manisa’nın değil Türkiye’nin de önemli cazibe merkezlerinden birisi olmaya aday.